Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

W 2017 roku czeka nas intensywny rozwój

O planach rekrutacyjnych centrum biznesowego DSV w najbliższych miesiącach, o których można powiedzieć z pewnością, że będą bardzo dynamiczne, rozmawiamy z Marią Zemła, Recruitment Team Leaderem.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
18.01.2017

Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2017 roku?

DSV ISS rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego nasze plany w 2017 roku są ambitne. Liczba rekrutacji, w porównaniu z ubiegłym rokiem, jeszcze się zwiększy. Nasz rozwój jest związany z nowymi procesami, które przejmujemy od innych krajów. Do aplikowania zapraszamy między innymi osoby zainteresowane rozwojem kariery w obszarze finansów i księgowości. W działach finansowych pracuje już u nas prawie 200 osób. Prowadzimy też wiele rekrutacji na stanowiska wymagające znajomości języków obcych, jak np. niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego, szwedzkiego. W przypadku wszystkich stanowisk kluczowa jest też dla nas bardzo dobra znajomość języka angielskiego. 

Rekrutujemy zarówno kandydatów doświadczonych, jak i tych rozpoczynających karierę zawodową, w tym studentów i absolwentów. Każdy z naszych nowych pracowników bierze udział w szkoleniu wdrożeniowym ("Welcome to DSV Day"), otrzymuje też dodatkowe wsparcie od kolegi lub koleżanki z zespołu (tzw. buddy). Oferujemy też możliwość pracy w niestandardowych godzinach (praca zmianowa), jak np. od godz. 14 do 22 lub od 16 do 24. Taki grafik pozwala pogodzić pracę z innymi obowiązkami, jak przykładowo nauka. Myślę, że dzięki tej elastyczności w 2017 roku uda nam się zrekrutować jeszcze więcej młodych osób niż dotychczas.  

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2017 roku?  

W obszarze finansowym są to przede wszystkim stanowiska w Zespołach Intercompany, Accounts Payable, a także pozycje entry levels w zespołach Masterdata Administration, czy Weryfikacji Faktur. Zapraszamy też do aplikowania na stanowiska, na których oczekujemy od pracowników znajomości dodatkowych języków obcych. 

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

W obszarze finansowym rozpoczęliśmy intensywny rozwój Departamentów General Ledger oraz Group Reporting, do których rekrutujemy osoby z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. W przypadku tych stanowisk poszukujemy pracowników bardzo dobrze lub biegle znających program Excel. Na wyższe stanowiska w pierwszej kolejności staramy się promować kandydatów wewnętrznych, ale oczywiście kandydaci z rynku również są mile widziani.

Udało nam się zatrudnić wielu fantastycznych młodych ludzi – zmotywowanych, z energią, zaangażowanych.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Z naszego punktu widzenia kandydatom najczęściej brakuje dobrej, umożliwiającej swobodną komunikację znajomości języka angielskiego i/lub pewności siebie, pozwalającej komunikować się w tym języku. Wszystkim pracownikom DSV ISS oferujemy lekcje Business English w godzinach pracy, jednak umiejętność komunikacji jest niezbędna już na etapie rekrutacji. Jeśli chodzi o inne kompetencje miękkie, to nie obserwujemy poważnych braków wśród aplikujących do nas kandydatów. Udało nam się zatrudnić wielu fantastycznych młodych ludzi – zmotywowanych, z energią, zaangażowanych. Jestem pewna, że w 2017 roku rozpoczną u nas karierę kolejni wartościowi pracownicy będący na progu kariery zawodowej. 

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2017 roku?

Wszystkich pracownikom, niezależnie od wieku i doświadczenia, oferujemy lekcje Business English, dodatkowe szkolenia zgodne z indywidualnym planem rozwoju, regularny feedback, jasną ścieżkę kariery i proces oceny. Najlepsi pracownicy uczestniczą w Programie dla Talentów oraz w Programie Managerskim. 

Dlaczego inwestycja w pracowników to Państwa zdaniem inwestycja na przyszłość?

Intensywny rozwój DSV ISS jest związany i w dużej mierze zależy od kompetencji, motywacji i zaangażowania naszych pracowników. Staramy się stworzyć im jak najlepsze warunki pracy, aby chcieli z nami zostać i rozwijać się jak najdłużej.

Ekspert: Maria Zemła
Recruitment Team Leader DSV ISS
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również