Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CGMA Finance Leadership Program (CGMA FLP) - elastyczna ścieżka zdobycia dyplomu CIMA

Najważniejsze informacje dotyczące CGMA Finance Leadership Program (CGMA FLP) obejmującego zakresem merytorycznym sylabus kwalifikacji CIMA.
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Wiadomości
24.01.2022

Świat biznesu i finansów zmienia się nieustannie i dostosowuje do nowej rzeczywistości, a wraz z nim cała profesja finansowa, która szczególnie teraz odgrywa niezwykle ważną rolę we wspieraniu organizacji. Odporność (ang. resilience) i zwinność (ang. agile) to aktualnie jedne z najbardziej pożądanych profesjonalnych umiejętności w finansach, zarówno w kontekście osobistym, jak i organizacyjnym. Wystarczy spojrzeć na to, ile firm musiało od wybuchu pandemii COVID-19 albo całkowicie zmienić swój model biznesowy, albo przyspieszyć wdrożenie planowanych wcześniej zmian.

W tych nowych realiach tzw. zwinnych finansów niezbędne jest stałe podnoszenie swoich umiejętności, np. poprzez zdobycie kwalifikacji zawodowych. Uzyskanie tytułu Chartered Global Management Accountant (CGMA), którym posługuje się już ponad 150 tys. specjalistów ds. finansów na świecie, może nie tylko zwiększyć konkurencyjność na rynku pracy, ale całkowicie odmienić perspektywy zawodowe. Dzięki nowej platformie e-learningowej zdobycie kwalifikacji CIMA stało się jeszcze wygodniejsze a studenci muszą zdać tylko trzy egzaminy – po jednym egzaminie Case Study na każdym poziomie (operacyjnym, zarządzania i strategicznym).

CGMA Finance Leadership Program (CGMA FLP) to rozwiązanie e-learningowo-egzaminacyjne, obejmujące zakresem merytorycznym sylabus kwalifikacji CIMA. Pozwala ono rozwinąć szerokie spektrum kompetencji: od finansowych, przez techniczne, cyfrowe, przywódcze i społeczne. To także światowej klasy narzędzie, które za pomocą natychmiastowego dostępu do bazy wiedzy niezbędnej dla aspirujących liderów biznesu i finansów, a także symulacji rzeczywistych sytuacji biznesowych, uczy umiejętności pomocnych w budowaniu udanej kariery oraz odkrywaniu świata nowych możliwości zawodowych zarezerwowanych wyłącznie dla posiadaczy tytułu CGMA.

Jak działa CGMA Finance Leadership Program (CGMA FLP)?

Nauka odbywa się w pełni cyfrowym, spersonalizowanym środowisku oferującym przyjazny interfejs i interesujące treści. Rozwiązanie umożliwia zarówno kształcenie, śledzenie postępów, jak i weryfikację nabytej wiedzy w indywidualnym – dogodnym dla danej osoby – tempie. A wszystko to w ramach kompleksowego pakietu subskrypcyjnego.

– Po przejściu przez poszczególne zakresy tematyczne rozwiązanie to pozwala na natychmiastową weryfikację przyswojonej wiedzy w oparciu o realistyczne sytuacje i problemy zarządcze. Miałem możliwość korzystania z wielu metod nauki, jednak żadna z nich nie była tak innowacyjna i kompleksowa, a zarazem intuicyjna – mówi jeden z użytkowników, Łukasz Radomski MBA, CFO, Mayekawa Polska oraz EMEA Financial Controller, Mayekawa Group. 

Do korzyści wynikających ze zdobycia dyplomu CIMA zalicza się m.in. możliwość nabycia gruntownej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu zarządzania finansami, pozyskania umiejętności strategicznego myślenia i podejmowania decyzji oraz rozumienia skomplikowanych procesów biznesowych, zwiększenia konkurencyjności na rynku pracy i wzmocnienia swojej pozycji w świecie biznesu i finansów, dołączenia do elitarnej społeczności profesjonalistów zarządzających światowymi finansami, rozbudowania sieci kontaktów, zwiększenia zarobków nawet o 86%. Kwalifikacja może też otwierać drzwi do międzynarodowej kariery dzięki temu, że jest globalnie uznawanym standardem jakości i stanowi potwierdzenie nie tylko doskonałej wiedzy z zakresu biznesu, lecz także biegłej znajomości języka angielskiego.

– Rozpoczęcie CGMA FLP to kolejny krok w moim rozwoju zawodowym. Od zawsze zależało mi na tym, by stanowić jak najefektywniejszy pomost między dwoma światami: finansów i operacji biznesowych, które wymagają ciągłej współpracy i wzajemnego zrozumienia. Ponieważ zestaw kompetencji nabywanych w programie jest dostosowany do aktualnych wymagań świata VUCA (ang. volatility, uncertainty, complexity, ambiguity) i coraz częściej poszukiwany przez pracodawców, po zdobyciu tytułu CGMA dostępne perspektywy i możliwości związane z pracą w finansach są ogromne. Zdecydowanie będzie to impuls do rozwoju kariery w mojej organizacji – dodaje Łukasz Radomski MBA.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również