Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

ACCA nagradza najlepszych studentów

17 listopada w warszawskim klubie Maska podczas gali Students Awards organizowanej przez ACCA zostali nagrodzeni najlepsi studenci za wybitne wyniki na egzaminach. Wśród światowej czołówki znaleźli się studenci z Polski.
Kategoria: Wiadomości
25.11.2010

W ramach zdobywania dyplomu ACCA kandydaci muszą przeskoczyć nad wysoko zawieszoną poprzeczką i sprostać wysokim wymaganiom. Barierę stanowi 14 trudnych egzaminów  w języku angielskim. Ich zakres tematyczny jest szeroki: od rachunkowości finansowej i zarządczej, przez podatki, prawo aż do kwestii związanych z tworzeniem i wdrażaniem strategii przedsiębiorstwa. Odbywają się w dwóch sesjach egzaminacyjnych, w czerwcu i grudniu każdego roku i zawsze, na całym świecie pisane są w tym samym terminie. Egzaminy ACCA nie należą do najłatwiejszych - mogą to zapewne potwierdzić osoby, które są w trakcie zdobywania kwalifikacji. Nie wystarczy posiadanie zdolności analitycznych czy wiedzy z zakresu finansów, potrzebna jest olbrzymia determinacja i systematyczność oraz często umiejętność pogodzenia nauki, pracy i życia prywatnego. Zaliczenie wszystkich 14 egzaminów ( w języku angielskim) daje jednak ogromną satysfakcję, zwłaszcza kiedy osiąga się tak spektakularne rezultaty. Wśród najlepszych polskich studentów znaleźli się:

  • Marcin Świderek - uzyskał drugi najlepszy na świecie wynik z egzaminu obejmującego wiedzę w dziedzinie zarządzania finansami przedsiębiorstwa, prawa handlowego i cywilnego, 
  • Joanna Wilkowska - trzeci najlepszy na świecie wynik z egzaminu z praktycznego zastosowania technik rachunkowości zarządczej, 
  • Magdalena Szyszko - zajęła piąte miejsce na świecie w egzaminie  obejmującego  wiedzę dotyczącą audytu i rewizji finansowej, 
  • Dariusz Hereda - szóste miejsce na świecie w dziedzinie raportowania finansowego.


Uzyskanie prawa do legitymowania się uprawnieniami organizacji to duże wyróżnienie i prestiż, ale przede wszystkim świadectwo doskonałych predyspozycji, profesjonalizmu i nieprzeciętnych zdolności analitycznych. Podczas egzaminów studenci muszą wykazać się wiedzą z zakresu  finansów, która musi wspierać się na fundamencie  systematycznej pracy oraz ogromnej determinacji.


ACCA - zobacz oferty kursów i szkoleń ACCA »


Nie mniej coraz więcej polskich specjalistów zasila społeczność ACCA - to powód do radości, tym bardziej, że to właśnie polscy  studenci znacznie wyprzedzili konkurencję wykazując się nieprzeciętnymi umiejętnościami.


Obecni, nowi oraz przyszli członkowie ACCA doskonale znają funkcjonowanie mechanizmów rynkowych i wiedzą, że inwestycja się opłaca. Poszukując optymalnej ścieżki rozwoju zawodowego zdecydowali się na inwestycję w swoje kompetencje i umiejętności, których potwierdzeniem jest posiadanie certyfikatu  największej międzynarodowej organizacji zawodowej zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości  - ACCA.


Inwestując w swoją przyszłość okrywają nowy wymiar profesjonalizmu, który jest wysoko ceniony przez pracodawców i w środowisku biznesowym. Wspaniałe jest to, że coraz młodsi ludzie -świadomi swojego potencjału - wybierają ACCA i ze znakomitymi efektami przechodzą przez trudny proces weryfikacji swoich kompetencji.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również