Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Aktywni studenci nagrodzeni przez Grupę PZU

Grupa PZU wyłoniła laureatów konkursów "Wiedzą Pisane" oraz "Inwestycja w Przyszłość" skierowanych do zdolnych i aktywnych studentów z całej Polski.
Kategoria: Wiadomości
20.02.2014
Wręczenie nagród odbyło się w Hotelu Marriott, a uroczystość swoją obecnością uświetnili Marcin Prokop oraz Dorota Wellman. Inicjatywy były elementem jesiennej kampanii wizerunkowej nagrodzonej w konkursie Bohaterowie HR organizowanym przez Employer Branding Institute.

Podczas uroczystej gali laureaci konkursów "Wiedzą Pisane" oraz "Inwestycja w Przyszłość" odebrali symboliczne czeki o wartości 10 000 zł i 5 000 zł oraz nagrody rzeczowe. Galę poprowadził Marcin Prokop, który w pierwszej części spotkania wraz z Dorotą Wellman opowiedział o kulisach pracy w telewizji i podzielił się ze studentami radami i wskazówkami dot. budowania skutecznej kariery.

- Prowadzimy szereg działań, których celem jest pomoc młodym ludziom w rozwoju kariery. "Wiedzą Pisane" to konkurs łączący przyjemne z pożytecznym, skierowany do przedsiębiorczych studentów chcących wykorzystać konieczność pisania pracy dyplomowej, inżynierskiej lub magisterskiej do zdobycia cennych nagród. Laureaci skorzystają też z merytorycznego wsparcia pracowników PZU przy pisaniu kolejnych rozdziałów pracy – powiedziała Anna Jastrzębska, kierownik ds. Zarządzania Talentami oraz Szkoleń w Grupie PZU.

Kapituła nagrodziła Patrycję Pawłowską z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu za pracę dotyczącą nowych metod obliczania rezerw na niewypłacone odszkodowania i świadczenia, Jolantę Mamczarz ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie za opracowanie dotyczące innowacyjnej metody Ensemble Selection w modelach CRM oraz Macieja Gładkiego z Politechniki Warszawskiej, który zaproponował rozwiązanie pomagające w szacowaniu ryzyka ubezpieczeniowego w motoryzacji. Laureaci otrzymali nagrody w wysokości 10 000 zł.

W konkursie "Inwestycja w Przyszłość" pięciu zwycięzców wyłonili fani profilu Grupa PZU Kariera na Facebooku, a drugą piątkę wskazała Komisja Konkursowa. Uznanie internautów zdobyły video CV Alicji Zysnarskiej i Marcina Kudrewicza z Koła Naukowego Strateg z Gdańska, Roberta Czapiela z Koła Naukowego Prawa Konstytucyjnego z Rzeszowa, Piotra Batora ze Studenckiego Koła Naukowego Biznesu z Warszawy oraz Thomas Greschütza z Koła Naukowego Medycyny Fizykalnej i Rehabilitacji z Wrocławia. Firma nagrodziła natomiast Bartosza Galińskiego z CEMS Clubu Warszawa, Alinę Kondrat ze studenckiej telewizji UMK w Toruniu, Sebastiana Starościaka z organizacji BEST w Łodzi, Kamila Wiktorskigo ze Studenckiego Forum BCC z Warszawy i Sylwię Wyrwas ze Studenckiej Poradni Prawnej Bona Fides z Opola. Laureaci otrzymali stypendia w wysokości 5 000 zł.

Konkursy "Wiedzą Pisane" oraz "Inwestycja w Przyszłość" wpisują się w szereg działań angażujących studentów. Grupa PZU wspiera finansowo i merytorycznie liczne organizacje studenckie, bierze czynny udział w projektach edukacyjnych i targach pracy oraz organizuje wydarzenia promocyjne w całej Polsce. W promocji konkursów oraz praktyk i staży dla studentów i absolwentów firmie pomaga na co dzień liczne grono Akademickich Doradców i Ambasadorów Grupy PZU.

- Planujemy już kolejne edycje konkursów "Wiedzą Pisane" i "Inwestycja w Przyszłość". Ponadto w marcu rusza rekrutacja do udziału w programie praktyk i staży Grupy PZU. Studenci ostatnich lat studiów I i II stopnia, jak i absolwenci będą mogli starać się o przyjęcie do wybranych działów firmy w całej Polsce. W tym roku planujemy zatrudnić ponad 80 osób, które zaczną staże i praktyki 15 czerwca lub 1 października – informuje Maciej Hassa, kierownik Zespołu Marki Pracodawcy.

Grupa PZU prowadzi też kampanie wizerunkowe promujące firmę jako atrakcyjnego pracodawcę. Jesienna kreacja "Nawet najlepsi zrobią wszystko, żeby pracować w PZU" obiła się szerokim echem w branży, czego efektem jest m.in. nagroda w konkursie Bohaterowie HR organizowanym przez Employer Branding Institute. Kategoria "Największy sukces HR" adresowana była do zespołów, które mogą pochwalić się najlepszymi praktykami z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

Źródło: PZU

Zobacz również