Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Alior Bank oficjalnie trafia w ręce Grupy PZU

Grupa PZU oficjalnie wchodzi w sektor bankowy. W ostatnią sobotę, czyli 30 maja 2015 roku, w komunikacie prasowym spółka poinformowała o przejęciu 25 proc. akcji Alior Banku (Alior Lux oraz Alior Polska).
Kategoria: Wiadomości
01.06.2015

Grupa PZU ze względu na swoją silną pozycję kapitałową ma okazję w ten sposób zrealizować zobowiązanie do wzrostu wartości grupy. Dzięki zyskom inwestycyjnym może wygenerować dodatkową wartość dla akcjonariuszy. Inwestycja nie wpłynie na wysokość dywidendy za rok 2014 - czytamy w komunikacie.

Zobacz oferty pracy w ubezpieczeniach »

Gigant ubezpieczeniowy zdecydował się na akwizycję ze względu na silne ograniczenia wzrostu we własnej branży

Dzisiejsza akwizycja jest pierwszym krokiem do konsolidacji polskiego sektora bankowego z udziałem Grupy PZU. W dalszym ciągu jesteśmy zainteresowani inwestycjami w tym obszarze. Nabycie znaczącego udziału w Alior Banku pozwoli nam stworzyć platformę do konsolidacji rodzimego sektora bankowego. W efekcie umożliwi nam uzyskanie premii wynikającej z faktu bycia liderem tych procesów. Będzie to istotnym elementem wzrostu wartości Grupy PZU w kolejnych latach – powiedział Andrzej Klesyk, Prezes PZU.

Zobacz oferty pracy w bankowości »

Innowacyjność jest jedną z wartości wpisanych do nowej strategii PZU 3.0. Nabycie akcji Alior Banku doskonale wpisuje się w tę strategię ze względu na jego innowacyjność, wysoki poziom zaawansowania komercyjnego i technologicznego oraz doświadczoną i skuteczną kadrę menedżerską.

Na podst. www.pzu.pl

Zobacz również