Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Alior Bank zwolni mniej niż zaplanował

W wyniku fuzji operacyjnej Alior Banku z Meritum Bankiem, której finalizację zaplanowano na przełomie września i października 2015 roku, pracę miało stracić ok. 1 tys. osób. Zdaniem Wojciecha Sobieraja, Prezesa Alior Banku, ta liczba będzie mniejsza.
Kategoria: Wiadomości
18.05.2015

Alior Bank ma ambicję przeprowadzić najszybszy i najbardziej sprawny proces połączenia w sektorze bankowym tuż po otrzymaniu zgody KNF umożliwiającej fuzję prywatną, co wpisane jest niejako w kulturę organizacyjną tego finansowego podmiotu. Alior Bank powstał w samym środku kryzysu finansowego, a do tego nazywany jest największym start-upem bankowości od 30 lat.

Zobacz oferty pracy w bankowości »

W marcu zapowiedziano redukcję ok. 1 tysiąca etatów. Jednakże liczba zwolnień ma być mniejsza od zapowiadanej. Ilu pracowników zatem straci pracę? Tego jeszcze nie wiadomo, ponieważ Alior Bank nie chce podawać dokładnej liczby, zanim nie dowiedzą się o tym najbardziej zainteresowani, czyli pracownicy. Wiadomo, że redukcja obejmie zarówno centralę, jak i oddziały. Bank wzmacnia natomiast swój kanał mobilny – to właśnie T-Mobile Usługi Bankowe poszukują obecnie specjalistów.

W tym roku synergie kosztowe związane z fuzją sięgną 36 mln zł, a koszty integracji wyniosą 50 mln zł zgodnie z wcześniej ogłoszonym planem. Bank zdefiniował także nową strukturę organizacyjną dla połączonej instytucji, zgodnie z którą centrum consumer finance stanie się Gdańsk.

Na podst. ISBnews.pl

Zobacz również