Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Anthony Chiasson oraz Todd Newman skazani za insider trading

Współzałożyciel firmy Level Global Investors LP, Anthony Chiasson oraz portfolio manager w Diamondback Capital Management LLC, Todd Newman skazani za finansowe oszustwo.
Kategoria: Wiadomości
18.12.2012
Anthony Chiasson został aresztowany jeszcze w styczniu br. Współzałożyciel firmy Level Global Investors został oskarżony wtedy o tzw. insider trading, czyli dokonywanie zabronionych transakcji papierami wartościowymi spółek przez osoby mające dostęp do niejawnych informacji nt. tych podmiotów. Uzyskane informacje miały znacznie pomnażać zysk traderów.

Zarówno Chiasson, jak i Newman mieli zarobić 72 miliony dolarów na handlu tajnymi informacjami spółek Dell oraz Nvidia.

Chiasson miał zgarnąć do kieszeni według nowojorskiego sądu 68,5 mln dolarów za insider trading na dwóch giełdach dedykowanych firmom technologicznym.

Nieuczciwych finansistów miały pogrążyć zeznania dwóch analityków - Jesse'ego Tortora, który pracował dla Newmana, oraz Spyridona Adondakisa, pracownika Level Global. Obu mężczyzn przyznało w sądzie, że przekazywało tajne informacje o technologicznych spółkach fund managerom, którzy później czerpali na tym zyski. Informacje o Dellu uzyskiwali od analityka Neuberger Berman - Sandeepa Goyala, który swego czasu pracował dla Della. Wyciek informacji na temat spółki Nvidia nastąpił dzięki współpracy z Dannym Duo, pracującym na stanowisku Former Analyst w Whittier Trust, firmie wyspecjalizowanej w wealth management.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również