Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Bankowy BAKCYL nagrodzony w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu

Projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży – BAKCYL został laureatem Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu.
Kategoria: Wiadomości
05.04.2014
Nagrodę odbierał Andrzej Lech, Prezes Warszawskiego Instytutu Bankowości podczas Wielkiej Gali Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń 2 kwietnia 2014 roku.

BAKCYL jest wspólnym projektem polskiego sektora bankowego. Stanowi przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania całego sektora na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i pod patronatem Związku Banków Polskich. Pomysłodawcą i organizatorem jest Warszawski Instytut Bankowości. 

W projekcie uczestniczy 16 banków: Bank Gospodarstwa Krajowego i Fundacja im. Jana Kantego Steczkowskiego, Bank BGŻ, Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy w Płońsku, Bank Spółdzielczy w Pruszkowie, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, mBank, Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie, Raiffeisen Polbank,  Warszawski Bank Spółdzielczy oraz: Bank Millennium, BNP Paribas Bank Polska SA, ING Bank Śląski SA, Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach, SOCIETE GENERALE Corporate & Investment Banking Polska, które dołączyły w bieżącym roku.  
 
Zeszłoroczna, pilotażowa edycja BAKCYLA odniosła ogromny sukces, dowodząc, że banki i bankowcy potrafią wspaniale współdziałać, a także czerpać z wolontariatu zawodową satysfakcję i osobistą radość. W roku 2013 zostały opracowane i przetestowane w 11 szkołach cztery programy lekcji dedykowane gimnazjalistom: "Twoje pieniądze", "Pożyczaj z głową", "Mądre inwestowanie", "Finanse na całe życie". Łącznie stanowią kompendium wiedzy finansowej dla młodych ludzi, jaką powinni się kierować u progu dorosłości i świadomego decydowania o swoich finansach czy przyszłej kondycji ekonomicznej. Zainteresowanie szkół projektem oraz zebrane opinie potwierdzają, iż praktyczne lekcje BAKCYLA prowadzone przez bankowców wnoszą niezaprzeczalną wartość do programów nauczania. W 2014 roku ruszyła kolejna edycja BAKCYLA. Łącznie, w bieżącym roku planowanych jest 240 lekcji w minimum 30 szkołach dla blisko 5000 uczestników. 

Zapraszamy wszystkie banki i ich wolontariuszy do przyłączenia się do projektu BAKCYL. Nagrodzenie projektu BAKCYL tytułem laureata Konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń w kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu jest wyróżnieniem dla całego sektora bankowego. 

Patronat Honorowy nad projektem sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty.

Zobacz również