Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CFO Allegro oraz CFO Magellana najlepsi w Polsce

Kapituła VI edycji konkursu Dyrektor Finansowy Roku, zorganizowanego z inicjatywy ACCA, Euler Hermes oraz magazynu Forbes, przyznała tytuł Dyrektora Finansowego Roku 2010.
Kategoria: Wiadomości
26.05.2011

W środę, 25 maja 2011 r., podczas uroczystej Gali w warszawskim hotelu Sheraton odbył się finał VI edycji Konkursu Dyrektor Finansowy Roku. W tegorocznej edycji Konkursu organizatorzy zmienili zasady i wprowadzili dwie kategorie: Dyrektor Finansowy Roku Dużych Przedsiębiorstw oraz Dyrektor Finansowy Roku Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W kategorii Dużych Przedsiębiorstw wygrał Sławomir Kubicki z Grupy Allegro. Natomiast Dyrektorem Finansowym Roku w kategorii Małych i Średnich Przedsiębiorstw został Grzegorz Grabowicz z firmy Magellan.


Zobacz oferty pracy na stanowisku dyrektora finansowego »


Kapituła Konkursu przeanalizowała ponad 60 aplikacji i wyłoniła zwycięzców na podstawie nadesłanych ankiet oraz informacji zebranych o nich samych i o firmach, w których pracują. Głównymi kryteriami oceny były: osiągnięcia zawodowe, kwalifikacje i wykształcenie, wkład w budowę pozycji konkurencyjnej firmy, przebieg kariery zawodowej, umiejętność przezwyciężania kryzysów, solidność zawodowa i etyka, doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych oraz wyniki ekonomiczne firmy. Udział w Konkursie był bezpłatny i nie wiązał się z żadnymi zobowiązaniami ze strony osób zgłaszających swoje osiągnięcia.


Nad przebiegiem Konkursu i pracami Kapituły nadzór sprawował audytor - Grant Thornton Frąckowiak.


- Firma Grant Thornton Frąckowiak już kolejny raz pełniła funkcję audytora konkursu "Dyrektor Finansowy Roku". Naszym zadaniem było czuwanie nad prawidłowością przebiegu konkursu a mnie osobiście przypadł zaszczyt uczestniczenia w obradach jego Kapituły. Tegoroczna edycja, podobnie jak w roku poprzednim, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Liczba aplikacji zgłoszonych do konkursu wymagała z naszej strony wytężonej i intensywnej pracy, aby wszystkie przeanalizować, zakwalifikować i przekazać pod obrady Kapituły. Jako audytor, byliśmy zaangażowani na każdym z etapów Konkursu, czuwając nad prawidłowością przeprowadzenia wszystkich procedur. Na podstawie naszych obserwacji potwierdzam, iż procedury Konkursu określone w regulaminie zostały dotrzymane a laureaci zostali wyłonieni w prawidłowy sposób - stwierdza Jan Letkiewicz, Partner Zarządzający w Grant Thornton Frąckowiak.


Zobacz oferty pracy na stanowisku Chief Financial Officer, CFO » 


Tytuł Dyrektora Finansowego Roku 2010 w kategorii Dużych Przedsiębiorstw otrzymał Sławomir Kubicki z Grupy Allegro za aktywny udział w rozwoju i ekspansji firmy przez działania  akwizycyjne, integrację podległych spółek, profesjonalizację funkcji finansowej oraz krzewienie wiedzy i tworzenie kultury finansowej w firmie. Tytuł Dyrektora Finansowego Roku w kategorii MSP otrzymał Grzegorz Grabowicz z firmy Magellan, za skuteczne pozyskiwanie finansowania zewnętrznego w trudnym środowisku biznesowym oraz za wdrożenie projektu finansowania inwestycji w sektorze medycznym -  MEDfinance.


- W dzisiejszych czasach rola nowoczesnego CFO wykracza daleko poza typowo rozumianą sferę finansów. CFO to przede wszystkim strategiczny partner biznesowy, uczestniczący w tworzeniu i realizowaniu strategii firmy oraz budowaniu wartości dla akcjonariuszy. Każdy z nagrodzonych i wyróżnionych dyrektorów finansowych wykazał się właśnie takimi działaniami, dużym profesjonalizmem i skutecznością. Wszystkie te osoby zrobiły na mnie bardzo duże wrażenie i gratuluję im sukcesów, jakie niewątpliwie odniosły - powiedziała Ilona Weiss, przewodnicząca Kapituły, CFO Sygnity oraz Prezydent ACCA.


Kapituła Konkursu przyznała również trzy wyróżnienia. Wyróżnienie w kategorii Dużych Przedsiębiorstw otrzymali: Jonathan Eastick z Netii za istotny wpływ na  kształtowanie strategicznej pozycji konkurencyjnej spółki, pozyskanie znacznego finansowania zewnętrznego oraz duży wkład w budowanie wartości spółki dla akcjonariuszy i inwestorów giełdowych oraz Daniel Rymarz z Mazowieckiej Spółki Gazownictwa, za szczególny wkład we wdrażanie zasad działań firmy zmierzających do budowania jej wartości. Wyróżnienie w kategorii MSP otrzymał Robert Rakoczy z Górniczych Zakładów Dolomitowych za wkład w transformację działalności spółki oraz skuteczne i konsekwentne zwiększanie jej wartości.


- Kryzys finansowy istotnie wpłynął nie tylko na same działania dyrektorów finansowych polskich przedsiębiorstw, ale także na ich postrzeganie przez innych managerów w organizacji oraz cały rynek - podsumował Krzysztof Chechłacz, Prezes Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Euler Hermes - organizator konkursu.


Uczestnicy Gali wznieśli toast za sukcesy finansistów koktajlem Dyrektorów Finansowych, przygotowanym na bazie whisky Chivas Regal.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również