Temat tygodnia
Dowiedz się, jak wrócić po macierzyńskim i nie zwariować.
Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CIMA na dobre w Polsce

Już od października 2011 roku przyszli i obecni studenci oraz członkowie CIMA mogą korzystać z nowo otworzonego biura CIMA w Warszawie.
Kategoria: Wiadomości
19.10.2011

CIMA (Chartered Institute of Management Accountants) to największa organizacja non-profit zrzeszająca specjalistów ds. rachunkowości zarządczej powstała w 1919 roku w Wielkiej Brytanii. Oferuje międzynarodowy program kwalifikacji zawodowych w dziedzinie tzw. rachunkowości zarządczej. Obecnie posiada 183 tys. członków oraz studentów w 168 krajach świata. W Polsce kwalifikacja CIMA jest dostępna od kilku lat i cieszy się rosnącą popularnością.


- Na początku tylko nieliczni mogli skorzystać z naszej oferty edukacyjnej, a marka CIMA była znana tylko w wąskim gronie specjalistów. Od tego czasu liczba studentów i członków naszej organizacji w kraju zwiększyła się aż o 177 proc., a zainteresowanie kwalifikacją CIMA cały czas rośnie. Naszymi członkami i studentami w Polsce są wykwalifikowani specjaliści, eksperci w branżach, doświadczeni managerowie, kierownicy, dyrektorzy, przedsiębiorcy oraz właściciele firm. Studenci i członkowie CIMA to ludzie sukcesu, którzy doskonale poruszają się w międzynarodowym środowisku biznesu i finansów, wspierają swoje organizacje na poziomie strategicznym i zarządczym - mówi Jakub Bejnarowicz, Country Manager w Instytucie CIMA.


Zobacz oferty kursów i szkoleń CIMA »


Uroczyste otwarcie biura odbyło się 18 października 2011 r. w Hotelu Bristol W Warszawie. Spotkanie poprowadził Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA, a prelekcje nt. rozwoju organizacji CIMA w Polsce i na świecie przedstawił Harold Baird, Prezydent CIMA, który na tę okazję przyjechał prosto z centrali CIMA w Londynie. W inauguracji polskiego przedstawicielstwa CIMA uczestniczyli studenci i członkowie CIMA, sympatycy organizacji, jak również przedstawiciele biznesu i instytucji zajmujących się szkolnictwem wyższym.Nowe biuro = nowe możliwości


Rosnąca liczba studentów i członków, zwiększająca się popularność kwalifikacji oraz zainteresowanie partnerów biznesowych spowodowało, że CIMA zdecydowała się otworzyć swoje stałe przedstawicielstwo w Polsce. Kierownictwo nad polskim oddziałem CIMA objął Jakub Bejnarowicz, który od początku kariery zawodowej jest zaangażowany w proces umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego w Polsce, począwszy od budowy i wdrażania programów studiów w języku angielskim po promocję Polski za granicą, w tym reprezentowanie konsorcjum polskich uczelni na arenie międzynarodowej.


- Polskie biuro CIMA to znaczący krok w rozwoju organizacji w naszym kraju. Dzięki niemu przyszli i obecni studenci oraz członkowie CIMA będą w stałym kontakcie z organizacją tu na miejscu w Polsce. Co więcej, placówka CIMA i lokalne przedstawicielstwo pomogą CIMA w pozyskaniu nowych partnerów biznesowych i zacieśnienia współpracy z polskimi uczelniami wyższymi. Pozwoli nam to również na wdrażanie nowych i ciekawych programów oraz inicjatyw edukacyjnych wspólnie z polskimi partnerami - podkreśla Jakub Bejnarowicz.


Biuro CIMA mieści się na ulicy Emilii Plater 53 w Warszawskim  Centrum Finansowym. Jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również