Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

CIMA nagradza Brytyjczyków

Polscy reprezentanci – zespół "Business Warriors" z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – zwycięzcy krajowego finału CIMA Global Business Challenge (GBC) 2012, przeszli pierwszą rundę międzynarodowego finału GBC.
Kategoria: Wiadomości
26.07.2012

Konkurs GBC, adresowany do zainteresowanych biznesem studentów studiów pierwszego stopnia, po raz pierwszy odbył się sześć lat temu. W poniedziałkowej rundzie pojedynków eliminacyjnych globalnego finału współzawodniczyła ze sobą rekordowa liczba dwudziestu dwóch zespołów z całego świata, wyłonionych na krajowych etapach konkursu.


Poza reprezentantami Polski, do drugiej rundy awansowały zespoły z Nowej Zelandii, Wielkiej Brytanii, Australii, RPA i Bliskiego Wschodu.
W rundzie finałowej, która odbyła się we wtorek 24 lipca finaliści otrzymali do rozwiązania nowy element case study. Czteroosobowe zespoły miały za zadanie opracować i zaprezentować jurorom uaktualnione rekomendacje przygotowane na podstawie nowego zestawu zmiennych gospodarczych. Taki format zadania konkursowego miał na celu sprawdzenie zdolności uczestników do elastycznego reagowania na zmiany, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania problemów pod presją czasu. Zespoły miały cztery godziny na przygotowanie rekomendacji, które następnie zostały zaprezentowane konkursowym jurorom.


Jury wybrało również trzech finalistów w indywidualnej kategorii Przyszłego Lidera Biznesu (Future Business Leader) GBC: Sizwe Nxumalo z RPA, Julie Niblock z Irlandii oraz Prachi Mehta z zespołu reprezentującego Bliski Wschód. Wyłoniono ich z grona wszystkich 88 członków 22 współzawodniczących zespołów z uwagi na ich osobowość i zdolność pełnienia roli przyszłych liderów biznesu. Trójka finalistów odpowiadała na trudne pytania zadawane przez Andrew Hardinga, Dyrektora Zarządzającego CIMA, Szilarda Brennera, Menadżera ds. Audytu Wewnętrznego w rejonie Azji Południowo-Wschodniej w Tesco oraz Deepesh Lad z Barclays.


– Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a w szczególności reprezentacji Polski, która awansowała do pierwszej szóstki ścisłego finału w Colombo. Sukces cieszy tym bardziej, ze po raz pierwszy w historii mieliśmy polskich reprezentantów w globalnym finale studenckiego konkursu Global Business Challenge. Polska drużyna może czuć się wygrana, gdyż znalazła się w gronie najlepszych studentów z całego świata. Gratulujemy też wszystkim pozostałym zespołom, które dostały się do światowego finału. Wszyscy jego uczestnicy dysponują potencjałem, który pozwoli im zostać liderami światowego biznesu. Konkurs GBC nie tylko pozwala wyłonić najbardziej utalentowanych młodych ludzi, ale stanowi również platformę wymiany doświadczeń i kontaktów między przedstawicielami młodego pokolenia i biznesu oraz stwarza możliwość wskoczenia na wyższy poziom rozwoju kariery zawodowej i zrealizowania swoich marzeń – komentuje Jakub Bejnarowicz, Country Manager CIMA Polska.


Redakcja na podstawie Cimaglobal.com

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również