Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Cytaty biznesowe. 30 inspirujących złotych myśli (cz. 2)

Podobno najlepiej uczyć się na błędach. Żebyście nie musieli na własnej skórze odczuwać skutków złych decyzji, przygotowaliśmy zbiór złotych myśli ludzi sukcesu. Polecamy zestawienie 30 inspirujących cytatów biznesowych.
Kategoria: Wiadomości
20.07.2020
Fot. Unsplash

Cytaty biznesowe – autorzy złotych myśli

Autorami złotych myśli, które wybraliśmy do zestawienia są kobiety biznesu i biznesmeni, właściciele wielkich koncernów, wynalazcy i autorzy książek. Wielu ze współczesnych milionerów, zanim doszło do wielkiej fortuny, musiało zmierzyć się z niejedną porażką. Ciężką pracę, zaangażowanie i trochę szczęścia przekuli w sukces i dzisiaj mogą być wręcz wzorem do naśladowania. 

Przeczytajcie, co o życiu, karierze, prowadzeniu biznesu i motywacji powiedzieli:

 • Meg Whitman – amerykańska bizneswoman, która była dyrektorem eBay, Hewlett-Packard, a także członkiem zarządu Procter & Gamble i Dropbox. Obecnie jest CEO platformy mobilnej Quibi. 
 • Jesse Livermore, znany w środowisku jako "Wielki niedźwiedź Wall Street" – amerykański gracz giełdowy, który zasłynął z tego, że dorobił się poprzez obstawianie spadków na giełdach. Kilkakrotnie zdobywał i przegrywał wielomilionowe fortuny.
 • Benjamin Franklin – jedna z trzech osób, których podobizna jest na amerykańskich dolarach, choć nigdy nie były amerykańskimi prezydentami. Jest autorem wielokrotnie parafrazowanego stwierdzenia: „Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki"🧾
 • Anthony Robbins to pseudonim pod którym ukrywa się Anthony J. Mahavorick – amerykański coach, przedsiębiorca i doradca, motywujący ludzi poprzez przekazywanie swoich doświadczeń i wiedz
 • Roger Ward Babson – amerykański przedsiębiorca, ekonomista i teoretyk biznesu.
 • Richard Branson – brytyjski przedsiębiorca, właściciel Virgin Group, miliarder. Do jego pierwszych biznesów należała sprzedaż choinek i papużek falistych. Sukcesem okazało się założenie sklepu muzycznego. Dziś Branson jest właścicielem wytwórni muzycznej i linii lotniczych. Marzy o organizacji turystycznych lotów kosmicznych.
 • Amelia Mary Earhart – amerykańska pilotka, pierwsza kobieta, która przeleciała nad Atlantykiem jako pasażer i pierwsza kobieta, która uczyniła to jako samotny pilot.
 • William Crapo Durant – amerykański przedsiębiorca, pionier przemysłu motoryzacyjnego, założyciel koncernu General Motors.
 • John Templeton – amerykański finansista, uhonorowany tytułem szlacheckim przez królową Elżbietę II za swą działalność filantropijną. Źródłem jego fortuny były m.in. fundusze powiernicze. 
 • Sheryl Sandberg – jedna z najbardziej wpływowych kobiet w amerykańskim biznesie 👑. W przeszłości była wiceprezesem Global Online Sales and Operations Google oraz szefową personelu Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych. Obecnie, od 2008 roku, jest szefową operacyjną w Facebooku. Absolwentka ekonomii. 
 • David Ogilvy – copywriter, jeden z najbardziej znanych twórców reklamy. Zasłynął z nowatorskiego i indywidualnego podejścia do danego produktu. 
 • Bernard Mannes Baruch – amerykański finansista, inwestor giełdowy, polityk i doradca ekonomicznym prezydentów W. Wilsona i F. D. Roosevelta. Został milionerem przed ukończeniem 30. roku życia. 

Cytaty biznesowe – czego dotyczą?

Cytaty biznesowe, które wybraliśmy dotyczą przede wszystkim pracy w zespole, wyciągania nauki z popełnianych błędów, stawiania pierwszych zawodowych kroków, motywacji do działania oraz czerpania satysfakcji z wykonywanej pracy. Być może spośród 30 naszych propozycji uda Wam się znaleźć złotą myśl, która będzie Waszą dewizą w pracy.

Uważajcie przy tym, by nie wpaść w pułapkę, o której pisał Steve Jobs:

"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zakłócił wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją".

Jednym słowem – potraktujcie poniższe cytaty biznesowe jako wskazówki czy drogowskazy dla swojej kariery, ale pamiętajcie, że to właśnie Wy jesteście szefami własnego życia i ostatecznie to do Was należą wszelkie decyzje. Wasze życie to Wasz biznes. 

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również