Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Cytaty biznesowe. 30 inspirujących złotych myśli (cz. 1)

Co o pracy, motywacji i pieniądzach mówią ludzie sukcesu - lwice i rekiny biznesu? Przeczytajcie wybrane cytaty biznesowe, które mogą być inspiracją i motorem do działania.
Kategoria: Wiadomości
03.06.2020
Fot. Unsplash

Cytaty biznesowe – słowo o autorach

Podobno najlepiej uczyć się na błędach. Żebyście nie musieli skutków złych decyzji odczuwać na własnej skórze, przygotowaliśmy zbiór złotych myśli ludzi sukcesu, którzy zanim zdobyli sławę i doszli do wielkiej fortuny, musieli zmierzyć się z niejedną porażką. Autorami cytatów, które możecie przeczytać są m.in. przedsiębiorcy, politycy, autorzy książek o motywacji, wynalazcy i milionerzy, np.:

  • Dag Hammarskjöld – szwedzki polityk, dyplomata, ekonomista i prawnik, sekretarz generalny ONZ. 
  • John Quincy Adams – amerykański prawnik, dyplomata i polityk, a do tego ambasador w kilku krajach europejskich i prezydent USA. 
  • Maya Angelou – pisarka i aktorka, jedna z największych poetek aktywistek na rzecz praw obywatelskich dla czarnoskórej ludności w Stanach Zjednoczonych.
  • James Cash Penney – amerykański przedsiębiorca.
  • Jim Rohn – amerykański przedsiębiorca i pisarz.
  • Henryk Ferdynand Kaden – bankowiec, finansista, prezes Związku Banków w Polsce. Z wykształcenia – historyk i doktor filozofii.

Cytaty biznesowe – czego dotyczą?

Cytaty biznesowe, które wybraliśmy dotyczą przede wszystkim pracy w zespole, wyciągania nauki z popełnianych błędów, stawiania pierwszych zawodowych kroków, motywacji do działania oraz czerpania satysfakcji z wykonywanej pracy. Być może spośród 30 naszych propozycji uda Wam się znaleźć złotą myśl, która będzie Waszą dewizą w pracy.

„Żeby napisać jedno własne zdanie, trzeba przeczytać tysiące cudzych”

Potraktujcie poniższe cytaty biznesowe jako wskazówki czy drogowskazy dla swojej kariery. Czytanie ich może być dobrym treningiem przed napisaniem własnych tekstów!  

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również