Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Czeka praca dla specjalistów IT w sektorze finansowym

W 2010 roku Nordea z sukcesem przeniosła obsługę transakcyjną ze Skandynawii do Polski do Nordea Operations Center (NOC) w Łodzi. Obecnie Grupa Nordea podjęła decyzję o poszerzeniu działalności w Polsce.
Kategoria: Wiadomości
13.11.2013
Chodzi o nowe centrum IT, które będzie odpowiedzialne za rozwijanie nowych aplikacji biznesowych dla rynków kapitałowych (Capital Markets), czyli m.in. dla traderów, analityków biznesowych, klientów korporacyjnych.

- Rynki kapitałowe to bardzo specyficzna branża, stąd wydzielenie tej funkcji z Centrum Operacyjnego Nordea. Będziemy szukać specjalistów i najlepszych profesjonalistów IT, którzy zainteresowani są obszarem rynków kapitałowych lub którzy mają doświadczenie w takiej pracy. Nasi pracownicy w Trójmieście będą pracować jako rozszerzony zespół, wraz z kolegami z Kopenhagi tworząc i rozwijając ważne dla biznesu aplikacje służące do obsługi instrumentów finansowych. Mamy również nadzieję, że będziemy atrakcyjnym pracodawcą dla osób mieszkających poza granicami kraju - poprzez stworzenie ciekawej możliwości pracy w Polsce. Oferujemy bowiem pracę w międzynarodowym środowisku, zbudowanym w oparciu o skandynawską kulturę korporacyjną - powiedział serwisowi PRNews.pl Paweł Szymański, Regionalny Dyrektor IT Capital Markets.
 
Trójmiejski zespół IT Capital Markets ma w planach zatrudnienie od 40 do 60 osób w perspektywie najbliższych kilku lat. Ze względu na charakter pracy pracownicy będą współpracować z krajami skandynawskimi. Lokalizacja w Trójmieście została wybrana ze względu na bliskość siedziby głównej oraz dostępność wysokiej klasy specjalistów IT.

Zobacz również