Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Dni wolne od pracy w 2024 roku

Chcesz dokładnie wiedzieć, kiedy w przyszłym roku możesz spodziewać się dnia wolnego? Sprawdź nasz kalendarz dodatkowych dni wolnych od pracy w 2024 roku, które możesz uwzględnić, planując urlop.
Kategoria: Wiadomości
04.12.2023

2023 rok powoli dobiega końca, a wielu z nas wybiega już myślami do planowania przyszłego roku. Niezależnie od tego czy przewidujesz przyszłoroczne obchody, czy po prostu chcesz zaplanować swój płatny urlop, nasz kalendarz dni wolnych od pracy może okazać się przydatny. 

Wcześniejsze zaplanowanie urlopu ma wiele zalet. Prawdopodobnie najlepszą z nich jest to, że możesz wziąć więcej wolnego w okolicach świąt państwowych i zyskać więcej czasu na odpoczynek, nie tracąc przy tym dni, które przysługują CI według kodeksu pracy. 

Może się zdarzyć, że święto państwowe wypadnie w sobotę. W takiej sytuacji, jeśli pracujesz na podstawie umowy o pracę, Twój pracodawca ma obowiązek umożliwić Ci odebranie dnia wolnego w inny dzień roboczy w ramach rekompensaty. 

Które dni będą wolne w 2024 roku? 

Dzień Data Święto
1 stycznia poniedziałek Nowy Rok
6 stycznia  sobota (do odbioru) Święto Trzech Króli
1 kwietnia poniedziałek Poniedziałek Wielkanocny
1 maja środa Święto Pracy
3 maja piątek Święto Konstytucji Trzeciego Maja
30 maja czwartek Boże Ciało
15 sierpnia czwartek Święto Wojska Polskiego
1 listopada piątek Wszystkich Świętych
11 listopada poniedziałek  Dzień Niepodległości
25 grudnia środa Boże Narodzenie
26 grudnia czwartek II Świąt Bożego Narodzenia

Przygotowując się na rok 2024, korzystanie z kalendarza dni wolnych od pracy może znacznie zoptymalizować nasze plany urlopowe. Strategiczne wykorzystanie świąt narodowych pozwoli na przedłużenie odpoczynku bez utraty dni urlopowych – zgodnie z przepisami pracy. Oby nasz kalendarz dni wolnych był pomocnym narzędziem podczas organizowania wypoczynku w nadchodzącym roku! 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również