Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Dyrektorzy Finansowi – ile zależy od ich predyspozycji, a ile od organizacji które współtworzą

22 maja poznamy nazwiska najlepszych Dyrektorów Finansowych Roku polskich przedsiębiorstw. Wyniki ogłoszone zostaną podczas uroczystej gali w warszawskim Hotelu Sheraton, którą poprzedzi coroczny Kongres.
Kategoria: Wiadomości
20.05.2013
Po raz piąty, z inicjatywy Euler Hermes oraz ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) i miesięcznika Forbes, zostanie zorganizowany w warszawskim hotelu Sheraton Kongres Dyrektorów Finansowych. W trakcie spotkania eksperci i praktycy będą poruszać najbardziej nurtujące CFO kwestie, m.in.: czy globalne zmiany są szansą dla lokalnych rynków. Jak Polska może wzmocnić swoją pozycję na nowej gospodarczej mapie świata? Jak zmienić zagrożenie w szansę – co muszą zrobić polskie firmy aby wyjść z europejskiego kryzysu wzmocnione? Cięcia kosztów – ryzykowna konieczność, czy okazja do optymalizacji? Jak uwolnić wewnętrzny potencjał rozwoju firmy, zwiększając jej efektywność operacyjną i zarządzając płynnością finansową? Czy zmniejszanie kosztów to jedyna recepta na ciężkie czasy? Przegląd trendów rynku pracy i wynagrodzeń dla CFO. Kariera CFO – ile zależy od jego predyspozycji, a ile od organizacji którą współtworzy?

Gośćmi specjalnymi kongresu będą: Janusz Jankowiak, Główny Ekonomista Polskiej Rady Biznesu, Jamie Lyon, Head of Corporate Sector, ACCA, John Rendall, Dyrektor Zarządzający, HSBC Bank Polska oraz Ludovic Subran, Główny Ekonomista Grupy Euler Hermes.

Kongres w Warszawie poprzedziły lokalne spotkania ekspertów i finansistów. W tym roku odbyły się cztery spotkania: w Krakowie (23 kwietnia 2013 r.), we Wrocławiu (25 kwietnia 2013 r.), w Sopocie (14 maja 2013 r.) i w Poznaniu (16 maja 2013 r.). Eksperci i zaproszeni goście dyskutowali o najbardziej aktualnych wyzwaniach z jakimi przychodzi mierzyć się dyrektorom finansowym. Poruszono także tematykę związaną m.in. z kondycją firm w czasach spowolnienia gospodarczego i szansami dla krajowych przedsiębiorstw, jakie niosą za sobą globalne zmiany. Jednym z kluczowych zagadnień omawianych podczas spotkań było wykorzystanie kapitału społecznego i wewnętrznego potencjału firm w ich rozwoju i budowie prawdziwie innowacyjne gospodarki. Tegoroczne kongresy regionalne zgromadziły ponad 900 specjalistów.

Kongresom towarzyszy konkurs "Dyrektor Finansowy Roku". Wyniki VIII edycji zostaną ogłoszone w trakcie warszawskiej gali. Konkurs jest organizowany już po raz ósmy z inicjatywy Euler Hermes, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w branży finansów w Polsce. Jego celem jest wyróżnianie i promowanie osób, które na co dzień zarządzają finansami przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o profesjonalizm, skuteczność i etykę. Tegoroczna Kapituła Konkursu, w której zasiadają osoby zaufania publicznego i wybitni eksperci z dziedziny finansów, wybrała zwycięzców na podstawie nadesłanych zgłoszeń. 22 maja poznamy laureatów w dwóch kategoriach: Dyrektor Finansowy Małych i Średnich Firm oraz Dyrektor Finansowy Dużych Przedsiębiorstw. Nad przebiegiem Konkursu i prac Kapituły nadzór audytorski sprawuje Grant Thornton.

W tym roku laureaci po raz pierwszy zasiądą na wyjątkowej "KANAPIE FORBESA" i udzielą ekskluzywnego wywiadu Jackowi Pochłopieniowi, Zastępcy Redaktora Naczelnego Forbes.

W poprzednich edycjach Konkursu statuetka i tytuł Dyrektora Finansowego Roku trafiły w ręce: Adama Pieniackiego z York International (2005), Karen Burgess z TVN (2006), Krzysztofa Zoła z Złomrex (2007), Tadeusza Piotra Kozaczyńskiego z Trakcja Polska (2008), Mariusza Machajewskiego z Grupy Lotos (2009), Sławomira Kubickiego z Grupy Allegro i Grzegorza Grabowicza z firmy Magellan (2010). W ubiegłym roku laureatami zostali: Tomasz Szeląg z Cyfrowego Polsatu i Damian Bijowski z Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego.

Kongresy i Konkurs organizowane są z inicjatywy: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz magazynu "Forbes".

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji jest HSBC Bank Polska.
Partnerami wspierającymi Kongres i Konkurs są: Econocom, Grant Thornton, Itella Information, Krajowy Rejestr Długów, LeasePlan, PCTA, Randstad, RWE, Union Investments.

Patronat medialny nad Kongresem i Konkursem objęli: UbezpieczeniaNaleznosci.pl, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw, wnp.pl, biznes2biznes.com, onet, Obserwatorfinansowy.pl, Newsweek, Nowy Przemysł, Biznes.pl oraz KarierawFinansach.pl

Szczegółowe informacje o Kongresie i Konkursie są dostępne na stronie: www.dyrektorfinansowyroku.pl.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również