Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Egzaminy na pośrednika kredytu hipotecznego w 2020 roku

Zobaczcie, kiedy odbędzie się egzamin na pośrednika kredytu hipotecznego w 2020 roku i jak się do niego przygotować.
Kategoria: Wiadomości
02.01.2020

W 2020 roku egzamin na pośrednika kredytu hipotecznego odbędzie się 2 marca 2020 r. o godzinie 11.30.

Miejsce odbywania się egzaminu nie jest jeszcze znane, zostanie podane na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego co najmniej na 14 dni przed wyznaczonym terminem egzaminu. 

Wniosek o przystąpienie do egzaminu na pośrednika kredytu hipotecznego może być złożony osobiście do biura podawczego UKNF, drogą pocztową na adres UKNF lub drogą mailową z wykorzystaniem podpisu elektronicznego na adres egzaminy@knf.gov.pl, z datą stempla pocztowego lub datą wpływu do UKNF nie późniejszą niż 14 lutego 2020 r. 

Opłata egzaminacyjna wynosi 600 zł i należy ją wnieść na numer rachunku bankowego Komisji Nadzoru Finansowego NBP. 

Podstawowe informacje dotyczące egzaminu

Egzamin na pośrednika kredytów hipotecznych, organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego, weryfikuje wiedzę kandydatów i ich przygotowanie do obsługi klienta zainteresowanego zakupem nieruchomości mieszkaniowej przy pomocy kredytu mieszkaniowego i innych produktów ten zakup wspierający, zgodnie z wymogami ustawy o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.

Źródło: Komisja Nadzoru Finansowego

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również