Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

"Etyka w finansach" - VII edycja konkursu na esej

"Etyka w finansach" to konkurs skierowany do osób, które nie ukończyły 35 roku życia, zajmują się zagadnieniem etyki w finansach, interesują się finansami lub mają własne obserwacje wynikające z wykonywanej pracy.
Kategoria: Wiadomości
18.02.2019

Ideą konkursu "Etyka w finansach" jest promocja postaw etycznych w świecie finansów oraz wskazanie istotnej roli etyki w budowaniu sektora finansowego. Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich - organizator konkursu, liczy, że przesłane prace będą cennym materiałem do dyskusji i działań podejmowanych w celu wzmocnienia roli etyki w sektorze finansowym.

Konkurs daje szansę na podzielenie się swoją pasją do wykonywanej pracy, realizowanych badań naukowych - a także pomysłami na usprawnienie i ulepszenie systemu. Wymogiem podstawowym stawianym esejom konkursowym jest prezentacja innowacyjnej propozycji zmian mających na celu ochronę lub wykorzystanie wartości etycznych w świecie finansów.

Zasady udziału w konkursie

Konkurs jest skierowany do młodych osób, które nie ukończyły 35 roku życia. Kandydaci powinni przedstawić niepublikowany wcześniej esej w języku polskim. Esej (maks. 5000 wyrazów wraz z załącznikami) powinien mieć charakter analityczny bądź propozycji praktycznego zastosowania norm etycznych. Esej powinien prezentować innowacyjne pomysły oraz jasne wnioski.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w konkursie, wyślij wiadomość na adres: sekretarzkeb@zbp.pl - w odpowiedzi otrzymasz zasady udziału w konkursie.

Końcowy termin nadsyłania wypełnionych formularzy zgłoszenia: 28 lutego 2019 roku.
Końcowy termin nadsyłania esejów: 5 kwietnia 2019 roku.

Jury, składające się z ekspertów w dziedzinie finansów i etyki, wybierze zwycięzców. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas specjalnej uroczystości w czerwcu 2018 r. oraz będą publikowane na stronie Związku Banków Polskich. Zwycięskie eseje polskiej edycji zostaną przetłumaczone na język angielski i przekazane do międzynarodowej edycji konkursu.

Nagrody

Pula nagród w konkursie wynosi 20 tys. zł. Nagrody przekazywane są w formie pieniężnej.

Organizatorem konkursu jest Komisja Etyki Bankowej przy Związku Banków Polskich we współpracy z Obserwatorium Finansowym w Genewie organizatorem międzynarodowej edycji Konkursu.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również