Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Zagraj o zawodową przyszłość. Startują konkursy EYe on Tax i EY Financial Challenger

Zobacz oferty pracy

EY po raz kolejny organizuje dwa konkursy dla studentów kierunków ekonomicznych, finansowych i prawniczych – EYe on Tax oraz EY Financial Challenger. Zgłoszenia trwają do 19 listopada 2021 roku.
Artykuł sponsorowany
Kategoria: Wiadomości
19.10.2021
Zobacz
oferty pracy

Jak co roku (od 17 lat!) EY organizuje konkursy dla studentów, które dają możliwość zdobycia unikalnego doświadczenia i mogą być szansą na sprawdzenie się w roli doradcy podatkowego bądź transakcyjnego w prawdziwych biznesowych sytuacjach.

EYe on Tax

Nie trzeba być podatkowym ninja, żeby sprawdzić się w XVI edycji konkursu EYe on Tax. Jest o co walczyć, bo najlepsi otrzymają ofertę pracy lub praktyk w EY, a wygrany zespół zgarnie aż 24 000 złotych.

Jak wejść do gry? Na początek należy zarejestrować się na stronie eyeontax.pl. Startuje się indywidualnie. Umiejętność pracy w grupach będzie można wykorzystać na późniejszych etapach. W ramach pierwszego etapu trzeba odpowiedzieć na kilkanaście krótkich pytań przygotowanych na bazie podatkowych projektów prowadzonych przez EY. Na drugim etapie należy rozwiązać min. 2 case’y spośród 6 podanych. Pomocne mogą być dodatkowe warsztaty przygotowane przez ekspertów z obszaru doradztwa podatkowego. Już na tym etapie czekają nagrody! Ostatnia część konkursu to Wielki Finał. Tu rywalizacja będzie już zespołowa, a uczestnicy wezmą udział m.in w symulacji rozprawy sądowej.

EY Financial Challenger

A jeśli nie podatki, to może finanse korporacyjne? Fuzje, przejęcia, kupno, sprzedaż, wyceny, restrukturyzacje i strategie finansowe – to z kolei wyzwania, które czekają w XVII edycji konkursu EY Financial Challenger.

W konkursie można wziąć udział zarówno w zespole, jak i indywidualnie. Będzie to świetna okazja, by poznać business case’y dotyczące największych rynkowych transakcji, a konkurs przeprowadzą doświadczeni doradcy EY i przedsiębiorcy. Wyzwanie składa się z trzech etapów. Po zarejestrowaniu się na stronie eyfc.pl, trzeba będzie do 22 listopada wykonać test. Bazuje on na prawdziwych projektowych doświadczeniach. Kolejny etap to już zespołowa praca nad wyceną spółki, którą zwieńcza prezentacja przed naszymi ekspertami. Rozgrywka finałowa będzie polegać na przeprowadzeniu symulacji transakcji kupna/sprzedaży spółki, a zadanie sprawdzi umiejętności modelowania i negocjacji. Na zwycięski zespół czeka 30 000 złotych, a także płatne praktyki lub praca w EY.

Więcej informacji o obu konkursach znajdziesz na stronach internetowych eyeontax.pl oraz eyfc.pl. Zgłoś się do 19 listopada 2021.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również