Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

FinTech Challenge – najważniejsze informacje o konkursie

FinTech Challenge to konkurs online skierowany do osób, które mają już za sobą pierwsze kroki w programowaniu, testowaniu lub analizie IT i chcą rozwijać się w obszarze fintech. Zgłoszenia uczestników trwają do 26 sierpnia 2020 roku.
Kategoria: Wiadomości
04.08.2020

FinTech Challenge to coś więcej niż hackathon. Uczestnicy wyzwania mogą zdobyć praktyczne doświadczenie w krótkim czasie, budując wraz ze swoim zespołem dwie aplikacje pod okiem mentorów z HL Tech – nowoczesnego centrum technologicznego, które tworzy i dostarcza oprogramowanie dla wiodącej na brytyjskim rynku finansowym firmy Hargreaves Lansdown.

Co najważniejsze – uczestnicy zakwalifikowani do konkursu będą mieli zapewniony udział w szkoleniach z zakresu Backend, Frontend oraz Quality Assurance: Java 11, Spring Boot 2, Hibernate, Maven/Gradle, Docker, Create React App, TypeScript, Jest, Testing-Library, Spock, Groovy. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne. 

Uczestnicy konkursu

W konkursie mogą wziąć udział zespoły, liczące od 4 do 5 osób, które posiadają już pierwsze doświadczenia w obszarze: Frontend, Backend, Quality Assurance oraz Analiza IT.

Zespół musi posiadać kompetencje we wszystkich czterech obszarach, przy czym dopuszczana jest sytuacja, że jedna osoba odpowiada za dwa różne obszary oraz sytuacja, w której dwie osoby odpowiadają za ten sam obszar.

Osoby, którym nie uda się stworzyć zespołu, a chcą wziąć udział w FinTech Challenge mogą aplikować indywidualnie, wskazując swój obszar specjalizacji. Jeśli pozytywnie przejdą proces rekrutacji, zostaną przypisane do zespołu utworzonego przez organizatora konkursu, w wybranej przez siebie roli.

Dlaczego warto wziąć udział?

Powodów jest co najmniej kilka:

  1. Duża dawka wiedzy – doświadczeni mentorzy z HL Tech przekażą uczestnikom ogrom wiedzy technicznej i biznesowej.
  2. Nagrody dla zespołu – I miejsce: 15 000 zł, II miejsce 10 000 zł, III miejsce 5000 zł.
  3. Nagroda indywidualna – uczestnicy mają szansę na skrócony proces rekrutacji. 
  4. Wsparcie mentorów – uczestnicy będą rozwijać się pod okiem specjalistów, którzy przekażą najlepsze praktyki i pomogą pokierować pracą nad projektem.
  5. Doświadczenie – uczestnicy zbudują 2 aplikacje finansowe z wykorzystaniem z najnowszych technologii.
  6. Współpraca – uczestnicy zdobędą doświadczenie pracy w samowystarczalnym zespole (Frontend, Backend, QA, Analiza IT).
  7. Networking – uczestnicy nawiążą kontakty, które przydadzą się w rozwoju ich kariery.

Rejestracja

Zgłoszenia przyjmowane są do 26 sierpnia 2020 roku poprzez formularz dostępny na stronie: fintechchallenge.pl

Kandydaci wysyłają CV i na tej podstawie są kwalifikowani do kolejnych etapów rekrutacji: rozmowy telefonicznej, rozmowy HR i technicznej (zoom), które mają na celu sprawdzenie umiejętności miękkich oraz wiedzy potrzebnej na start, dokładnie opisanej na stronie konkursu. W efekcie zostanie wybranych 6 zespołów, które zostaną zaproszone do udziału w wyzwaniu.

Więcej informacji i szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie: fintechchallenge.pl

Źródło: informacje od organizatora. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również