Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Funkcje Compliance – nowe wyzwania i horyzonty

Pod takim hasłem przebiegła, zakończona właśnie, III Konferencja Compliance – największe wydarzenie tej branży w Polsce. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Compliance Polska.
Kategoria: Wiadomości
25.11.2014

Podczas dwudniowej konferencji uczestnicy omawiali między innymi tematy związane z zapobieganiem praniu brudnych pieniędzy, ochroną konsumentów, rekomendacją U oraz zagadnienia Compliance. Spotkanie umożliwiło wymianę doświadczeń pomiędzy praktykami biznesu oraz osobami reprezentującymi instytucje państwowe. Gośćmi specjalnymi konferencji byli przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego – Andrzej Jakubiak oraz prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – Adam Jasser.

- Wydarzenie, które organizujemy już po raz trzeci, ma na celu nie tylko integrację specjalistów Compliance ale przede wszystkim wskazuje najwyższe standardy działania branży. Dzięki pogłębionym dyskusjom na temat wyzwań, które na co dzień stoją przed pracownikami komórek Compliance, uczestnicy konferencji zdobywają także nową praktyczną wiedzą – mówi Paweł Kuskowski, przewodniczący Stowarzyszenia Compliance Polska, organizator wydarzenia.

Podczas spotkania przyznano także, po raz pierwszy, nagrody Compliance, których celem jest wyróżnienie osób ze środowiska Compliance, które wspierając działanie i rozwój Compliance w Polsce. Laury przyznane były w trzech kategoriach: rynek finansowy, nowe inicjatywy oraz Compliance poza rynkiem finansowym. 

Zwycięzcami zostali odpowiednio:

  • Marcin Góral, Dyrektor, Biuro Compliance PZU,
  • Grzegorz Włodarczyk, Senior Compliance ekspert ds. Compliance – Bank Handlowy,
  • Dr Wojciech Nagel, Compliance oficer, Giełda Papierów Wartościowych,
  • Sławomir Chmielewski, Dyrektor działu Compliance w Orange Polska.

Jak dodaje Paweł Kuskowski:

- Compliance to dynamicznie rozwijająca się dziedzina polskiego biznesu. Od kilku lat działy Compliance w wielu firmach rosną. Trend ten zaobserwować można zarówno zagranicą jak i na polskim rynku. Warto dodać, że działy Compliance to już nie tylko domena branży finansowej ale i, szerzej, rynku regulowanego oraz także spółek notowanych na GPW. Jestem więc przekonany, że z roku na rok pretendentów do nagród będzie wielu.

Konferencja Compliance skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli rynku regulowanego, szefów i pracowników departamentów Compliance oraz działów ryzyka operacyjnego, ale również do wszystkich tych, którzy chcą poznać rozwiązania nowoczesnego biznesu coraz częściej wdrażanego w firmach lub wiążą swoją ścieżkę kariery zawodowej z tą tematyką. Stowarzyszenie Compliance Polska już teraz zaprasza na kolejną, czwartą, konferencję Compliance, która odbędzie się za rok.

Więcej informacji znajduje się na www.compliancepolska.pl.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również