Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Gdański oddział PwC zatrudni 100 specjalistów

Trwa rekrutacja do Centrum Kompetencyjnego (centre of excellence) firmy doradczej PwC, które otwarto w styczniu 2015 roku w Gdańsku. Do wakacji PwC do nowo utworzonego zespołu poszukuje aż ok. 100 młodych osób. Centrum świadczy usługi doradcze głównie dla klientów z sektora finansowego krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych.
Kategoria: Wiadomości
07.05.2015

Centrum Kompetencyjne w Gdańsku to czwarta tego typu placówka PwC na całym świecie. Pozostałe działają obecnie w Stanach Zjednoczonych, Irlandii Północnej i Indiach. Zespół trójmiejskich specjalistów kompletowany jest praktycznie od podstaw, więc jest to duża szansa dla osób, które chcą zdobywać doświadczenie zawodowe w pracy z międzynarodowymi klientami z branży finansowej. PwC poszukuje zarówno doświadczonych osób, jak i studentów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. A to nie koniec planów rozwoju placówki. W ciągu 3–4 lat centrum będzie systematycznie zwiększać skalę działalności, a co za tym idzie – również zatrudnienie. Co ważne, o pracę mogą się ubiegać nie tylko absolwenci ekonomii i finansów – istotne są praktyczne kompetencje i znajomość języków obcych.

Zobacz oferty pracy w konsultingu »

– To mit, że praca w doradztwie przeznaczona jest jedynie dla absolwentów kierunków ekonomicznych. Z powodzeniem mogą do nas aplikować również posiadacze dyplomów innych specjalności, jeżeli tylko spełniają nasze oczekiwania. Poszukujemy osób otwartych na nowe wyzwania, cechujących się zaawansowanymi umiejętnościami analitycznymi, biegle posługujących się językami obcymi, w tym obowiązkowo językiem angielskim – wyjaśnia Damian Kalinowski, partner PwC i lider nowego centrum. – Projekty, które będziemy realizować, pozwolą na zdobycie wiedzy związanej z międzynarodowymi regulacjami sektora finansowego oraz na pracę przy projektach na rzecz światowych instytucji finansowych.  


 

Od audytu do kariery w finansach

Eksperci największych firm doradczych od lat powtarzają, że rozpoczęcie kariery właśnie w doradztwie pozwala na zdobycie wyjątkowej, a co najważniejsze, bardzo praktycznej wiedzy, o tym jak działają współczesne przedsiębiorstwa. Nawet jeżeli w przyszłości pracownicy zdecydują się na wybór innego obszaru kariery zawodowej, głębokie zrozumienie procesów biznesowych zapewni im nieporównywalną przewagę nad kandydatami, którzy poznawali przedsiębiorstwa wyłącznie w teorii lub w bardzo wąskim obszarze. Zatrudnienie w Centrum Kompetencyjnym PwC zapewni jego pracownikom możliwość rozwoju zawodowego.

Zobacz oferty pracy w audycie »

– Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaką jest dbałość o rozwój młodych ludzi. Dzięki współpracy z lokalnymi uczelniami wiemy, że Trójmiasto zdecydowanie jest miejscem, gdzie możemy pozyskać utalentowanych pracowników. Chcemy zapewnić im doskonałe warunki pracy i zadbać o to, żeby chcieli związać się z nami na dłużej – mówi Magdalena Barwicka, Dyrektor Centrum Kompetencyjnego w Gdańsku. – Wiele osób kieruje się stereotypem, że praca w dużych korporacjach wiąże się ze stresem i ostrą konkurencją. W PwC udowadniamy, że nie musi tak być. Podstawą naszej działalności jest praca zespołowa, wzajemne wsparcie i pomoc w realizacji projektów dla naszych klientów. Chcemy, żeby każdy z naszych pracowników miał okazję spełnić się zawodowo i czerpać z pracy satysfakcję.

PwC od lat obecny jest na gdańskim rynku pracy. Oprócz nowego centrum od 1996 roku działa tu regionalne biuro PwC, które zatrudnia 40 osób i świadczy usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego i biznesowego.


 

Co o pracy w PwC sądzą pracownicy

Dominika Mazur zatrudniona na stanowisku Młodszy Analityk

Pracę w Centrum Kompetencyjnym zaczęłam kilka tygodni temu. To był intensywny początek kariery w świecie biznesu i finansów. Skończyłam Zarządzanie na Politechnice Gdańskiej, a później kontynuowałam naukę na Wydziale Chemicznym. Nie jest to kierunek związany z finansami, jednak w PwC najważniejsze są kompetencje, szczególnie te związane z analitycznym myśleniem i wyciąganiem wniosków. Aby firma mogła je sprawdzić, w ramach rekrutacji każdy kandydat rozwiązuje anglojęzyczne testy logiczne i bierze udział w assessment centre. Ważnym zadaniem jest też samodzielne rozwiązanie case study. To świetna okazja, żeby się sprawdzić i pokazać swój potencjał. Uważam, że warto wziąć udział w rekrutacji. Samo doświadczenie zaawansowanego procesu jest przydatne w perspektywie przyszłych rozmów kwalifikacyjnych. Jeśli natomiast wszystko pójdzie zgodnie z planem i rekrutacja zakończy się pomyślnie, można liczyć na różnorodne projekty i pracę zespołową w świetnej atmosferze. Dla mnie szczególną wartość mają projekty rozwijające kreatywność, które pozwalają w niestandardowy sposób podejść do stawianych wyzwań.

Michał Pisowodzki zatrudniony na stanowisku Młodszy Analityk

Po Finansach i Rachunkowości na SGH praca w PwC wydawała się naturalnym kierunkiem rozwoju zawodowego. Firma jest międzynarodową, rozpoznawalną marką, która zawsze kojarzyła mi się z elitarnością i profesjonalizmem. Dodatkowym atutem jest szeroki zakres projektów, od audytu do rozwiązań strategicznych. Dlatego aplikowałem na praktyki w Warszawie, a po 8 miesiącach przeniosłem się do Gdańska. W obecnej pracy szczególnie ważna jest dla mnie różnorodność projektów. Każdy z nich wiąże się z innym wyzwaniem, a nad wszystkimi pracujemy wspólnie w międzynarodowym zespole. Choć praca wiąże się z dużą zmiennością, mamy jasno wyznaczone cele, a wszystkie ważne decyzje podejmujemy razem. Mam też poczucie, że PwC daje szansę na rozwój. Każdy z nas może wybrać jeden z trzech kierunków – zarządzanie projektami, zarządzanie ludźmi lub bycie ekspertem, czyli większe skupienie się na konkretnej specjalizacji. Swoją karierę można także kontynuować zagranicą dzięki wymianie między poszczególnymi krajami.

Zobacz również