Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Inwestujemy w młode talenty, które u nas mogą rozwinąć skrzydła - wywiad

O planach rekrutacyjnych na 2018 rok dla osób z doświadczeniem i bez a także o planach rozwojowych w QIAGEN Business Services rozmawiamy z Katarzyną Miecznikowską, Recruiting Specialist.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
15.02.2018

Redakcja: Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2018 roku?

Katarzyna Miecznikowska, Recruiting Specialist: W 2018 roku planujemy zatrudnienie ok 100 osób do naszego centrum we Wrocławiu. Będziemy poszukiwali Specjalistów z różnych dziedzin, między innymi do zespołów: IT, Obsługi Klienta, HR Operacji, Marketingu czy Działu Administracji Umowami.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2018 roku? 

W QIAGEN Business Services zdecydowanie inwestujemy w młode talenty, które u nas mogą rozwinąć skrzydła. Osoby bez doświadczenia mogą u nas znaleźć zatrudnienie głównie w działach księgowości, HR operacji i obsługi klienta. Takim osobom zwykle oferujemy stanowiska juniorskie. Wraz z upływem czasu mają one oczywiście możliwość rozwoju w strukturach naszej organizacji.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Zdecydowanie najtrudniej jest znaleźć pracowników z dużym doświadczeniem do działów IT oraz Obsługi Technicznej Serwisu. Często szukamy osób z naprawdę specjalistyczną wiedzą i rzadkimi umiejętnościami. Ze względu na dużą konkurencję coraz trudniej pozyskać je z rynku.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Nie chciałabym generalizować, gdyż do każdego Kandydata podchodzimy indywidualnie.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją karierę powinny pamiętać przede wszystkim o tym, aby wykazać się dużym zaangażowaniem oraz chęcią do nauki i cierpliwością.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2018 roku?

Jeśli chodzi o osoby, dla których praca w QBS jest pierwszym doświadczeniem zawodowym, oferujemy im przede wszystkim szkolenie wprowadzające, które pozwoli im (po kilku miesiącach) w pełni samodzielnie wykonywać swoje obowiązki. Ponadto, oferujemy bogaty pakiet szkoleń, dzięki którym mogą oni rozwijać swoje umiejętności miękkie. Oczywiście, w dalszej perspektywie istnieje tez możliwość awansu.

Dlaczego inwestycja w pracowników to, Państwa zdaniem, inwestycja w przyszłość?

Jesteśmy przekonani, że na rozwój firmy wpływa przede wszystkim zaangażowanie naszych Pracowników. To właśnie dzięki nim możemy osiągać sukcesy i stawiać poprzeczkę coraz wyżej. Doceniamy to i staramy się umożliwiać im rozwój poprzez angażowanie ich w ciekawe projekty, oferowanie różnego rodzaju szkoleń, możliwość zgłaszania i wcielania w życie nowych pomysłów oraz stwarzanie możliwości wewnętrznego awansu. Bardzo istotne jest dla nas to, aby poziom satysfakcji naszych Pracowników był na wysokim poziomie, gdyż w dużej mierze przekłada się to na ich podejście do pracy. Jako Pracodawca mamy spore oczekiwania, ale jednocześnie dużo oferujemy w zamian.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Katarzyna Miecznikowska
Recruiting Specialist QIAGEN Business Services

W obszarze HR pracuje od ponad 5 lat. Obecnie zajmuje się głównie rekrutacją i budowaniem marki pracodawcy w firmie QIAGEN. Prywatnie jest entuzjastką podróży z plecakiem i turystyki górskiej.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również