Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Jak wykorzystać potencjał pracowników?

Z badań wynika, że 2/3 pracowników nie wykorzystuje swoich możliwości. A spożytkowanie potencjału pracowników to klucz do sukcesu firmy.
Kategoria: Wiadomości
29.03.2011

Program certyfikacyjny Inwestor w Kapitał Ludzki (www.inwestorwkapitalludzki.pl) umożliwia zbadania skuteczności własnych działań związanych z rozwojem potencjału pracowników oraz zweryfikowania na ile polityka kadrowa jest przez nich dostrzegana i doceniana.


Największym źródłem innowacji w firmie są jej pracownicy. Umożliwienie pracownikom wykazania się swoimi umiejętnościami i zdolnościami jest zatem sposobem na podniesienie przedsiębiorstwa na wyższy poziom innowacyjności. Wiele organizacji nadal nie potrafi jednak skorzystać z potencjału swoich pracowników. Z badań Competency Institute wynika, że aż 66 proc. pracowników nie wykorzystuje nawet połowy swoich możliwości.


- Przyszłość organizacji jest bezpośrednio uzależniona od tego w jakim stopniu będą one zdolne pozyskać i rozwinąć talenty pracowników. Błędy lub brak inicjatyw w tym zakresie to droga do stagnacji a w efekcie końcowym do porażki - przestrzega Grzegorz Filipowicz, ekspert w zakresie ZZL w Fundacji Obserwatorium Zarządzania.


Stopniowo firmy zaczynają jednak myśleć o prowadzeniu systemowych działań mających na celu rozwój zawodowy swoich pracowników. Sposobem na sprawdzenie ich skuteczności jest uczestnictwo w programie Inwestor w Kapitał Ludzki organizowanego przez Fundację Obserwatorium Zarządzania. Przeprowadzenie audytu IwKL to również możliwość weryfikacji, na ile prowadzona przez organizację polityka kadrowa jest zauważana i doceniana przez pracowników. Po przeprowadzeniu badania firmy uzyskują również rekomendacje do konkretnych działań rozwojowych.


Program certyfikacyjny Inwestor w Kapitał Ludzki już od jedenastu lat wyróżnia przedsiębiorstwa prowadzące politykę kadrową na najwyższym poziomie. Również w 2011 roku kolejne organizacje mają możliwość ubiegania się o prestiżowe Godło. Wyróżnienie przyznane zostanie w czasie uroczystej Gali towarzyszącej największej imprezie w branży HR jaką jest XIII Kongres Kadry połączony z 40. Konferencją IFTDO World Conference & Expo. W maju br. Warszawa stanie się stolicą Światowego HR i będzie gościć 2 tys. uczestników z 50 krajów świata. Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży HRM&D.

Więcej informacji na temat programu oraz pełna oferta znajduje się na stronie www.inwestorwkapitalludzki.pl.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również