Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Jak zdobyć pracę na Career Expo?

Targi pracy to świetne miejsce, aby zostawić swoją aplikację i zrobić ważny krok w karierze, zmieniając pracę na lepszą. Organizatorzy opracowali kilka ważnych tematów do przemyślenia przed udziałem w targach pracy Career EXPO, których kolejna edycja odbędzie się już 24 listopada (wtorek) w Hali Stulecia.
Kategoria: Wiadomości
16.11.2015

Na początku warto poznać pracodawcę. Wielu kandydatów do pracy nie zadaje sobie trudu, aby sprawdzić, czym się zajmuje bądź kogo poszukuje dana firma. To błąd! Pamiętajmy, że pracodawca to nie tylko zatrudniająca nas firma, ale też ludzie, którzy chcą nas poznać. Jeśli sami nie wykażemy chęci zapoznania się, ciężko mówić o dobrze rokującej współpracy i już na starcie jesteśmy w słabszej względem konkurentów pozycji. Na szczęście w dobie internetu prześwietlenie pracodawców obecnych na targach pracy to nie problem. Organizator Career EXPO zawsze przygotowuje rozpiskę uczestniczących firm na swojej stronie internetowej: www.careerexpo.pl/firmy


 

Odśwież CV

Nie ma co ukrywać, że większość z nas nie dba o przygotowanie kilku wersji CV, dedykowanych dla różnych stanowisk. Okazuje się jednak, że tym skuteczniejsza aplikacja do pracy, im dokładniej odpowiadające ogłoszeniu mocne strony kandydata. Przykładowo, mając doświadczenie jako analityk biznesowy można próbować swoich sił w księgowości, ale też w zarządzaniu portfelem klientów. Dobrym pomysłem jest więc wskazanie, w pierwszym przypadku, na doświadczenie księgowe, w drugim zaś na zdolności interpersonalne. Targi pracy Career EXPO umożliwiają każdemu z zarejestrowanych gości przygotowanie takiego CV zarówno w wersji internetowej, jak i papierowej. Jest to duże ułatwienie, gdyż pracodawcy mogą te CV przeglądać, szukając według umiejętności czy wykształcenia odpowiadającym ich wymogom. Dodatkowo, możemy już stworzony dokument skonsultować z ekspertami w tzw. Strefie Rozwoju, którą znajdziemy podczas targów w przestrzeni wystawienniczej (zwykle na samym początku hali).


 

Naucz się czegoś nowego

Kiedy ostatnio nauczyłeś się czegoś, co okazało się przydatne w Twojej pracy? Warto jest na bieżąco aktualizować wiedzę, a także poznawać całkiem nową; nigdy nie wiadomo, kiedy okaże się przydatna. Podczas targów Career EXPO możemy wziąć udział w wielu szkoleniach i debatach, których zadaniem jest rozwinąć nasze umiejętności, podnieść kompetencje, wpłynąć na pewność siebie lub zwyczajnie zainspirować do działania. Warto z nich skorzystać, tym bardziej, że są całkowicie bezpłatne! Pełna lista szkoleń oraz możliwość zapisu znajdują się na stronie: careerexpo.pl/targi-pracy/wroclaw


 

Bądź odważny!

Jeśli czujesz, że to może być Twój szczęśliwy dzień i widzisz, że na targach masz szansę porozmawiać z firmą, na którą już od dawna “polujesz” - nie zwlekaj i zaproponuj rekruterowi udział w tzw. Szybkiej Rekrutacji. Wówczas uzyskasz prawo do 15 minut rozmowy sam-na-sam z przedstawicielem interesującej Cię firmy, po której otrzymasz natychmiastową informację zwrotną! Jeśli będzie pozytywna, rekruter zaprosi Cię do siedziby firmy na dalsze etapy rekrutacji, jeśli negatywna, powie, co należy poprawić, aby przy następnym podejściu na pewno się udało. Na Szybką Rekrutację możesz się zapisać na stronie swojego konta (po zalogowaniu) w serwisie internetowym Career EXPO.


 

Strój, prezencja, uścisk dłoni

Praca to poważna sprawa. Należy więc pamiętać o poważnym podejściu do rekruterów. Przed przyjściem na Career EXPO pamiętaj aby przygotować formalny strój i zadbać o siebie. Wyglądaj na 100 proc. swoich możliwości! Pewności dodadzą nam miętówki, chusteczki higieniczne, sztywna teczka lub neseser, w których nie pogniotą Ci się dokumenty aplikacyjne. Nie pchajmy się, tylko czekajmy na swoją kolejkę przy stoisku firmowym. To dodaje klasy! Dziękując za rozmowę wyciągnijmy dłoń do rekrutera i uśmiechnijmy się serdecznie. Jeśli rozmawiamy z kobietą, trzeba poczekać aż sama wyciągnie dłoń. Uścisk powinien być zdecydowany, krótki, a kontakt wzrokowy utrzymywany od początku do końca. Warto go poćwiczyć z przyjaciółmi, z którymi wybieramy się na targi. 


 

Stereotypowe pytania rekruterów

Wszyscy je znamy, jednak z jakiegoś powodu, gdy już walczymy o pracę, gubimy się w odpowiedziach. Aby zredukować ten stres warto przećwiczyć w domu kilka odpowiedzi na najbardziej typowe pytania: kim jesteś, dlaczego chcesz pracować w naszej firmie, co sprawiło, że chcesz dostać akurat taką pracę, jakie są Twoje oczekiwania finansowe, jakie umiejętności, które masz, pomogą Ci być najlepszym na tym stanowisku, czym się interesujesz?


 

O co spytać rekrutera?

Każdy ma swoją wersję pytań, jednak często czujemy się przytłoczeni możliwościami, które daje nam udział w targach pracy i unikamy zadawania pytań. Warto więc mieć na uwadze to, co dla nas jest najważniejsze: jakie są możliwości rozwoju w firmie, jakie czekają na nas wyzwania, czy stanowisko wymaga znajomości języków, a może istnieje konieczność zagranicznych podróży służbowych? Kwestie wynagrodzeń i dodatków powinniśmy na tym etapie traktować z rezerwą, gdyż są one zwykle poruszane podczas rozmów kwalifikacyjnych, a nie targów pracy - na takie rozmowy przyjdzie jeszcze czas. Nie powinniśmy też pytać rekruterów o to, czym się zajmuje ich firma. Powinniśmy być przecież przygotowani, mając w pamięci cel, jakim jest bycie poproszonym na rozmowę kwalifikacyjną! Powodzenia!

Career EXPO w skrócie:
Kiedy: 24 listopada, godz. 11:00-19:00
Gdzie: Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
Kto: specjaliści, absolwenci, studenci
Jak: rejestracja i pobranie darmowego biletu na stronie: www.careerexpo.pl/rejestracja/wroclaw
Plan dnia: www.careerexpo.pl/targi-pracy/wroclaw

Kiedy: 26 listopada, godz. 11:00-19:00
Gdzie: Amber Expo, ul. Żaglowa 11
Kto: specjaliści, absolwenci, studenci
Jak: rejestracja i pobranie darmowego biletu na stronie: www.careerexpo.pl/rejestracja/gdansk
Plan dnia: www.careerexpo.pl/targi-pracy/gdansk

Zobacz również