Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Jednym z filarów strategii naszej firmy są pracownicy - wywiad

O planach rekrutacyjnych na 2018 rok i programach rozwojowych w firmie Parker Hannifin oraz o kompetencjach, których najczęściej brakuje kandydatom do pracy rozmawiamy z Katarzyną Bogdanowicz, HR Managerem w Parker Hannifin.
Akcja redakcyjna: 5 pytań do rekrutera
Kategoria: Wiadomości
22.01.2018

Redakcja: Jakie są Państwa plany rekrutacyjne w 2018 roku?

Katarzyna Bogdanowicz, HR Manager: Nie planujemy zwiększać zatrudnienia w 2018 roku. Na pewno pojawią się w naszej firmie rekrutacje na stanowiska związane z obsługą procesu zobowiązań i należności, w których konieczna będzie bardzo dobra znajomość języka angielskiego i/lub innego języka obcego.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów bez doświadczenia zawodowego w 2018 roku? 

Będą to stanowiska Młodszych Księgowych w działach Zobowiązań i Należności.

Jakie są trzy najbardziej pożądane stanowiska, na które poszukują Państwo kandydatów z minimum 5-letnim doświadczeniem zawodowym?

Polityką naszej firmy jest umożliwianie rozwoju naszym pracownikom. W związku z tym, przy poszukiwaniu kandydatów na bardziej wyspecjalizowane stanowiska, wymagające szerszych kompetencji, ogłaszamy rekrutacje wewnętrzne, które w zdecydowanej większości kończą się awansem naszych talentów.

Jakich kompetencji miękkich brakuje zwłaszcza młodym kandydatom na rynku pracy?

Z naszej perspektywy kompetencją, której często brakuje kandydatom jest proaktywność w poszukiwaniu rozwiązań czy umiejętność pracy z niepełnymi informacjami.

Jakie programy rozwojowe oferują Państwo młodym pracownikom w 2018 roku?

Są to szkolenia procesowe pozwalające lepiej zrozumieć specyfikę pracy w dziale zobowiązań czy należności, jak też ogólne szkolenia księgowe czy też takie, które podnoszą kwalifikacje w zakresie znajomości programu Excel. W związku z tym, że nasi pracownicy pracują dla jednostek Parker Hannifin w regionie EMEA, oferujemy też liczne kursy językowe.

Jeśli ktoś ma motywację i czas, może się u nas nauczyć od podstaw nowego języka obcego.

Dlaczego inwestycja w pracowników to, Państwa zdaniem, inwestycja w przyszłość?

Jednym z filarów strategii naszej firmy są Pracownicy. Wierzymy, że dzięki wspieraniu ich rozwoju, rekomendowaniu działań przyczyniających się do poprawy jakości ich pracy, ale i tym samym często procesów, które obsługują, wspieramy rozwój firmy. Dbamy o to, by do miejsca pracy, które tworzymy, chciało się przychodzić. Systematycznie badamy opinie pracowników na temat pracy w Parker Hannifin. Słuchamy informacji zwrotnej od nich i wypracowujemy wspólnie rozwiązania, poprawiające nasze miejsce pracy.

Dziękuję za rozmowę. 

Ekspert: Katarzyna Bogdanowicz
HR Manager Parker Hannifin ESSC

Z firmą Parker Hannifin związana jest już od ponad 8 lat. Specjalistka w obszarach takich jak rekrutacja, employer branding i szkolenia. Stworzyła od podstaw procesy personalne w Centrum Usług Wspólnych Parker Hannifin. Aktywnie uczestniczy w think tankach HR Influencers.

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również