Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Już jest Kariera w Finansach i Bankowości 2010/11

Już po raz drugi serwis KarierawFinansach.pl przygotował przewodnik dla wszystkich studentów i absolwentów, którzy planują związać swoją przyszłość zawodową z branżą finansową.
Kategoria: Wiadomości
19.10.2010

"Kariera w Finansach i Bankowości 2010/11" to kompletne kompendium wiedzy na temat sektora finansowego. Ta ciekawa publikacja, adresowana przede wszystkim do studentów zainteresowanych karierą w tym obszarze, posiada jasną strukturę, która pozwoli odnaleźć się każdemu czytelnikowi w zawiłym labiryncie finansowego świata. Przewodnik został podzielony na kilka części.


Zobacz oferty praktyk w audycie »


W pierwszej poruszono ogólne zagadnienia związane z branżą finansową, takie jak wynagrodzenia czy rekrutacja. Pierwsze kilkanaście stron tworzą przede wszystkim porady opracowane przez najlepszych ekspertów rynku pracy i dotyczą takich „niewygodnych" pytań, jak negocjacje płacowe czy stresujące testy kwalifikacyjne. Jak umiejętnie poruszyć kwestię satysfakcjonującej płacy podczas rozmowy z rekruterem? Czy warto rozpocząć karierę w finansach, jeżeli nie ukończyło się kierunku ekonomicznego? Jak przygotować się do tzw. assessment centre?


Część druga stanowi wnikliwy przegląd całego sektora finansowego. Usługi finansowe, bankowe czy doradcze - w każdej z nich przedstawiono szczegółowo ścieżkę kariery, wynagrodzenia oraz tło ekonomiczne. Kontroling, księgowość funduszy lub zarządzanie ryzykiem... Po przeczytaniu tego przewodnika żadna z tych specjalizacji nie będzie już tajemnicą dla czytelnika, nawet tego - który wcześniej nie miał nic do czynienia z finansami.


Zobacz oferty praktyk w bankowości »


W trzeciej części eksperci opisali międzynarodowe i polskie kwalifikacje, o których zdobyciu powinien pomyśleć każdy przedsiębiorczy student (wystarczy wymienić kilka z nich: ACCA, CIMA lub biegły rewident). W czwartej natomiast osoby poszukujące pracy w branży finansowej mogą zapoznać się z profilami najlepszych pracodawców, którzy aktywnie prowadzą rekrutację w 2010 i 2011 roku.


Wersję papierową przewodnika można odebrać na przełomie października i listopada w biurach karier najlepszych uniwersytetów w Polsce, podczas tragów pracy organizowanych jesienią i wiosną oraz w salonach Empik.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również