Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Kariera w doradztwie nie tylko w wielkiej czwórce

Wbrew częstej opinii, dużych i międzynarodowych firm doradczych w Polsce jest więcej niż cztery. Studenci i absolwenci marzący o karierze w audycie, doradztwie podatkowym, konsultingu lub księgowości powinni więc poświęcić więcej uwagi tym spoza wielkiej czwórki. Czekają tam na nich równie ciekawe oferty pracy, a często też lepsze warunki rozwoju ubrane w mniej korporacyjny garnitur.
Kategoria: Wiadomości
07.04.2015

Firmą doradczą, która do Big 4 nie należy, a niezwykle szybko się rozwija i regularnie poszukuje nowych pracowników, jest RSM Poland KZWS. Firma, która rozpoczęła działalność jako niewielkie biuro podatkowe, posiada dziś biura w Poznaniu i Warszawie i oferuje klientom pełen wachlarz doradczych usług. Zespół RSM Poland KZWS liczy ponad 130 profesjonalnych pracowników, którzy obsługują głównie międzynarodowych klientów prowadzących biznes w Polsce. Od 2009 roku RSM Poland KZWS jest też jedyną w Polsce firmą należącą do RSM, 7. co do wielkości sieci niezależnych firm doradczych i audytorskich, która posiada 732 biura w 112 krajach.


 

Wiele kierunków, wiele możliwości

Podobnie jak najwięksi pracodawcy z branży, RSM Poland KZWS zapewnia możliwości rozwoju w wielu obszarach i rekrutuje pracowników do działów: audytu, doradztwa podatkowego, kadr i płac, prowadzenia ksiąg rachunkowych, prawnego czy business development. Większe szanse na pracę mają kandydaci z doświadczeniem, dlatego o rozwój kariery warto zadbać już na studiach. Staże i praktyki to doskonała okazja żeby przyjrzeć się pracy w firmie doradczej od podszewki oraz zweryfikować swoje wyobrażenia i umiejętności. I choć RSM Poland KZWS jest firmą mniejszą niż firmy Wielkiej Czwórki, od swoich pracowników wymaga równie dużo, dając równie duże szanse rozwoju. Perspektywy są tym większe, że organizacja rośnie dynamicznie, średnio o 20-25 proc. rocznie.

– Szukamy kandydatów posiadających zarówno zdolności analityczne, jak i interpersonalne, którzy potrafią pracować w zespole, znają języki obce, są pełni zapału i zaangażowania – podkreśla Agnieszka Koźlarek, manager Działu HR & Payroll RSM Poland KZWS.

Kwalifikacje kandydatów są wnikliwie sprawdzane w procesie rekrutacji, a etaty zdobywają tylko najlepsi. Co firma oferuje im w zamian? Umowę o pracę, atrakcyjne wynagrodzenie, przejrzystą ścieżkę kariery, ciekawe projekty realizowane w międzynarodowym otoczeniu klientów i partnerów, liczne szkolenia merytoryczne i językowe, pomoc w zdobywaniu certyfikatów i uprawnień zawodowych, pakiet benefitów oraz świetną atmosferę pracy w młodym i energicznym zespole. Program RSM International Secondment umożliwia też kontynuowanie kariery i zdobywanie doświadczenia w innych biurach RSM na całym świecie. Jest o co się starać.


 

Kiedy mniej znaczy więcej

Trzeba uczciwie powiedzieć – kariera w tej branży jest wymagająca. Zdarza się, że po ośmiu godzinach w biurze trzeba kontynuować pracę z domu. Należy liczyć się z presją czasu, dość dużym poziomem stresu, a także częstymi wyjazdami. Jednak praca w firmie, która nie jest wielką korporacją, ma jedną, zasadniczą zaletę. Tu nikt nie jest anonimowy, a współpraca i team spirit wygrywają z wyścigiem szczurów. W firmach takich jak RSM Poland KZWS początkujący pracownicy mogą liczyć na wsparcie oraz fachową pomoc bardziej doświadczonych kolegów, szybko też integrują się z całym zespołem. Od początku mierzą się z ambitnymi zadaniami i uczestniczą w projektach realizowanych w bezpośrednim kontakcie z klientami.

– Naszym największym kapitałem są ludzie. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby każdy z pracowników czuł się odpowiedzialny i był doceniany za rozwój firmy już od początku swojej kariery. W RSM Poland KZWS nikt nie jest wyłącznie nazwiskiem na liście płac – podkreśla Bartosz Miłaszewski, Partner Zarządzający.

Co roku firma organizuje wyjazd integracyjny połączony z ofertą interpersonalnych szkoleń oraz wigilijne kolacje dla wszystkich pracowników. Ochotnicy biorą udział w Poznań Business Run, piłkarze uczestniczą w turniejach, które RSM organizuje dla drużyn z całego świata, a miłośnicy wypraw rozwijają Klub Podróżnika. Firma dba o rozwój zawodowy, ale pozostawia też miejsce na pasje każdego z członków coraz liczniejszego zespołu.

Poszukując wymarzonego miejsca pracy, dobrze jest więc wyjść poza utarte schematy i zainteresować się firmami, których nazwy rzadziej goszczą na pierwszych stronach gazet. Warto pamiętać, że o satysfakcjonującej karierze w firmie doradczej nie decyduje tylko jej miejsce w branżowym rankingu. Mniejsze firmy wymagają od siebie więcej i dlatego z każdym dniem stają się lepsze. Tak jak ich pracownicy.


RSM Poland jest jedyną w Polsce firmą należącą do RSM, 7. największej na świecie sieci firm audytorskich i doradczych. RSM Poland świadczy najwyższej jakości usługi w zakresie audytu, outsourcingu rachunkowości, payrollu i raportowania, doradztwa podatkowego i prawnego, a także doradztwa transakcyjnego i M&A. Więcej informacji na: www.rsmpoland.pl.

Zobacz również