Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Kariera w zarządzaniu nieruchomościami, audycie lub windykacji? Startują "Tory Kariery PKP S.A."

Praktyki lub staż to doskonały sposób na rozpoczęcie kariery zawodowej. Pracodawcy docenią osoby, które już podczas studiów potrafią pogodzić naukę z aktywnością zawodową.
Kategoria: Wiadomości
17.09.2015

Absolwenci szkół wyższych, kończąc swoją edukację, posiadają doświadczenie oraz są atrakcyjnymi kandydatami podczas procesów rekrutacyjnych z uwagi na nabyte podczas praktyk umiejętności. Organizując praktyki i staże firmy często szukają potencjalnych pracowników i przygotowują ich do objęcia przyszłych stanowisk. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, PKP zaprasza do udziału w Programie "Tory Kariery PKP S.A.". Zgłoszenia do udziału w praktykach i stażach spółka przyjmuje przez cały rok. Zapraszamy do składania aplikacji poprzez stronę internetową www.pkpsa.pl.  W zakładce PKP > Kariera w PKP > Praktyki i Staże znajdują się aktualne oferty pracy, praktyk i staży. Uczestnictwo w programie wiąże się z możliwością rozpoczęcia kariery zawodowej w dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie. Uczestnik Programu ma możliwość zdobycia wielu cennych doświadczeń. Każda osoba rozpoczynająca swój Tor Kariery wie, jak ważne jest zdobywanie nowych umiejętności, kwalifikacji, wiedzy oraz nauka postaw cenionych w środowisku biznesowym. Najlepszą i najbardziej efektywną formą nauki jest przyswajanie wiedzy w praktyce. Wobec tego podjęcie praktyki czy stażu, gdzie pod bacznym okiem opiekuna, uczestnik może zdobywać nowe kompetencje i rozwijać już zdobyte. 

Uruchomienie programu praktyki lub stażu możliwie jest w każdym departamencie w strukturze firmy. Każdorazowo uruchamiając program dostosowujemy zakres czynności tak, aby był zgodny preferencjami i zainteresowaniami uczestnika, weryfikując aktualne potrzeby danego departamentu. Program może zostać uruchomiony m.in. w departamentach związanych z zarządzaniem nieruchomościami (sprzedaży, ewidencji, komercjalizacji czy eksploatacji), finansamiaudytem, prawem, windykacją, zamówieniami publicznymi, HR, IT oraz obsługą klienta. Uczestnik programu otrzymuje wsparcie opiekuna oraz bierze udział w zadaniach, które mają realny wpływ na funkcjonowanie i rozwój spółki. Oprócz przygotowania merytorycznego praktyka w PKP pomaga w rozwijaniu umiejętności miękkich. Są to na przykład: pogłębianie świadomości biznesowej, umiejętność komunikacji, kreatywność, praca  w zespole,  poczucie odpowiedzialności. Młode osoby nabierają pewności siebie, uczą się nawiązywania i podtrzymywania kontaktów zawodowych oraz profesjonalizmu. Posiadanie tego typu kompetencji, które są uniwersalne na rynku pracy, sprawiają, że podjęcie aktywności w postaci praktyki/stażu jest bardzo cenione przez studentów i absolwentów. 

Udział w Torach Kariery PKP to także uczestnictwo w szkoleniach, w tym e-learningowych, czy w warsztatach dedykowanych danemu obszarowi działalności. Dzięki temu uczestnik programu zdobywa przygotowanie merytoryczne do realizacji wyznaczonych celów, poznaje i rozumie  procesy zachodzące w przedsiębiorstwie. Niezbędne szkolenia zapewniają osobie, która dopiero poznaje organizację, łatwiejszą i szybszą adaptację, a w konsekwencji również samodzielność podczas realizacji wyznaczonych zadań.

Uczestnictwo w programie "Tory Kariery PKP S.A." pozwala na współudział w wielu ciekawych projektach. PKP jest spółką, w której praktykanci/stażyści mają możliwość pracowania przy wielu projektach związanych z zarządzaniem nieruchomościami m.in. mowa tutaj o projekcie zwiększania dostępności dworców dla osób niepełnosprawnych lub „Dworzec na własność” (oferta blisko 50 dworców, zlokalizowanych w większości przy wyłączonych z użytkowania liniach kolejowych). Zadania wykonywane podczas praktyki lub stażu mają odzwierciedlenie w rzeczywistości biznesowej. Odpowiedzialność, jaka zostaje powierzona uczestnikowi praktyki/stażu, daje możliwość rozwijania kompetencji w obszarze, który najbardziej odpowiada jego wykształceniu i zainteresowaniom. 

Chcąc jak najtrafniej odpowiadać na potrzeby studentów i absolwentów, PKP poddaje swój program ewaluacji. PKP słucha, obserwuje i dzięki uzyskanej informacji zwrotnej może stale udoskonalać program "Tory Kariery PKP S.A.". Dzięki udzielanemu feedbackowi ze strony uczestników, możemy stale dostosowywać realizację programu do zgłaszanych potrzeb uczestników. Poprzez takie działania, możemy realizować główny cel programu, czyli przygotowanie studentów i absolwentów do życia w środowisku biznesowym. 

Opinie uczestników "Torów Kariery PKP S.A."

Mój Tor Kariery rozpoczęłam od praktyki, następnie stażu, a obecnie jestem specjalistą w Wydziale Rekrutacji i koordynuję program "Tory Kariery PKP S.A.". Wiem, jak ważne jest budowanie własnej ścieżki kariery. Już w trakcie studiów warto brać udział w aktywnościach oferowanych ze strony biznesu. W trakcie praktyki czy stażu studenci i absolwenci mają możliwość przełożenia wiedzy teoretycznej uzyskanej podczas studiów na praktykę. Zdobywanie doświadczeń, poszerzanie wiedzy, przyglądanie się postawom osób ze świata biznesu pozwala na zdobywanie nowych kompetencji i doskonalenie już zdobytych. Dzięki programowi „Tory Kariery PKP S.A.” umożliwiamy młodym osobom start w karierę zawodową w dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwie. 
Monika Adamczyk, Specjalista ds. Rekrutacji

Wziąłem udział w programie stażowym organizowanym przez PKP. Tak naprawdę… to była moja pierwsza poważna aktywność zawodowa. Udział w stażu pozwala na zaprezentowanie się pracodawcy z jak najlepszej strony. Podczas realizacji zadań ogromnym wsparciem był dla mnie mój opiekun stażu. Pomoc merytoryczna pozwoliła mi na rozwój kompetencji nie tylko kluczowych z perspektywy pracy w PKP, lecz także tych uniwersalnych na rynku pracy. Dzięki uczestnictwu w stażu, aktualnie mam możliwość dalszego rozwoju zawodowego w PKP.
Bartosz Karwowski, Departament Projektów Strategicznych i Spraw Klienta Grupy PKP

W ciągu ostatniego ćwierćwiecza liczba studentów w naszym kraju zwiększyła się ponad czterokrotnie. Niestety, często ilość nie szła w parze z jakością – wiele uczelni stało się fabrykami niewiele wartych dyplomów. Winę ponoszą również wykładowcy ze skłonnościami do kształcenia czysto teoretycznego, bez przeniesienia teorii do realnego biznesu. Kończąc studia nie czułem się odpowiednio przygotowany do wymagań obecnego rynku pracy. Już na ostatnim roku studiów wiedziałem, że swoją karierę muszę rozpocząć od stażu, aby móc się wybić i pokazać z jak najlepszej strony. Dziś nie żałuję swojej decyzji i wiem, że półroczny okres stażu pod okiem opiekuna, który zaangażował się w mój rozwój, był świetnym pomysłem. Dzięki stażowi zdobyłem odpowiednie doświadczenie, które przełożyło się na zatrudnienie. 
Michał Kuc, Asystent Dyrektora Departamentu Zarządzania Kapitałem Ludzkim

Zobacz również