Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Katowice dogonią Warszawę? Na polskiej mapie wyrasta nowy lider

Z danych PAIiIZ (Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych) wynika, że Aglomeracja Śląska wyrasta na drugi po Warszawie największy ośrodek nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce (business services sector, w skrócie BSS).
Kategoria: Wiadomości
17.07.2015

– Pod względem liczby centrów nowoczesnych usług dla biznesu Katowice szybko doganiają stolicę, gdzie takich ośrodków jest najwięcej. Aglomeracja Śląska z 83 firmami jest na podium zaraz za Warszawą, w której działają 133 centra BSS - mówiła podczas konferencji w Katowicach Iwona Chojnowska-Haponik, Dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych PAIiIZ.

Zobacz oferty pracy w obszarze BPO/SSC »

Poza procesami finansowo-księgowymi Katowice zaczynają odgrywać również jedną z czołowych ról w obszarze procesów ITO. Jednym z największych inwestorów jest Capgemini Polska, który na Śląsku zajmuje się przede wszystkim tworzeniem oprogramowania dla biznesu (tzw. software development). Obecnie w Aglomeracji Śląskiej pracuje ponad 4 tys. specjalistów w 33 centrach biznesowych IT. Najpopularniejszymi językami głównie w obszarze customer services dla biznesu są natomiast niemiecki oraz francuski – to drugi po procesach IT największy obszar świadczonych usług w południowej Polsce.

Zobacz oferty pracy IT w finansach »

Aglomeracja Śląska jest na 5. miejscu na polskiej mapie inwestycyjnej sektora nowoczesnych usług biznesowych pod względem liczby zatrudnionych w nich osób.

Na podst. www.paiz.gov.pl

Zobacz również