Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Konkursy na jesień 2022: EYe on Tax i EY Financial Challenger

Zobacz oferty pracy

Podatki czy fuzje i przejęcia? Nie musicie znać odpowiedzi. Wejdźcie do gry i upolujcie sobie karierę! Właśnie rozpoczęły się tegoroczne edycje konkursów EYe on Tax i EY Financial Challenger.
Kategoria: Wiadomości
12.10.2022
Zobacz
oferty pracy

Dynamicznie zmieniające się środowisko wymaga umiejętności szybkiego działania. Tylko w praktyczny sposób sprawdzicie, czy odnajdujecie się w tak zawiłej rzeczywistości. Firma EY Polska przygotowała propozycję z cyklu „strategia win-win” – konkursy, które nie tylko sprawdzą Twoją wiedzę i umiejętności, lecz także mogą wzbogacić Was o sporą sumę pieniędzy i dać możliwość zdobywania cennego doświadczenia zawodowego w zespole Doradztwa Podatkowego i zespole Strategii i Transakcji. 

EYe on Tax

W XVIII edycji konkursu EYe on Tax możecie sprawdzić, czy podatki to Wasze naturalne środowisko. Jest o co walczyć. Najlepsi otrzymają ofertę kariery w EY, a wygrany zespół zgarnie aż 24 000 złotych.

Jak wejść do gry? Na początek zarejestrujcie się na stronie eyeontax.pl. Start jest indywidualny, a umiejętnością pracy w grupie będzie trzeba wykazać się na późniejszych etapach. W ramach pierwszego etapu należy odpowiedzieć na kilkanaście krótkich pytań testowych przygotowanych na bazie podatkowych projektów prowadzonych przez EY. Na drugim etapie uczestników czeka rozwiązanie min. 2 case’ów spośród 9 podanych – za każdym razem to uczestnik wybiera temat, który interesuje go najbardziej. Pomocne mogą być dodatkowe certyfikowane warsztaty, przygotowane przez ekspertów z obszaru doradztwa podatkowego. Już na tym etapie czekają nagrody! Ostatnia część konkursu to Wielki Finał. To na tym etapie zostanie sprawdzona umiejętność pracy w grupie, a uczestnicy wraz ze swoimi drużynami weźmą udział m.in w symulacji rozprawy sądowej przed sędziami Naczelnego Sądu Administracyjnego.

EY Financial Challenger

Jeżeli podatki nie brzmią dla Was atrakcyjnie, to może fuzje, przejęcia i doradztwo strategiczne? Brzmi jak finansowa dżungla, ale to właśnie w XVIII edycji konkursu EY Financial Challenger możecie sprawdzić, czy się w niej odnajdziecie. W tym roku konkurs został wzbogacony o część strategiczną, przygotowaną przez ekspertów EY Parthenon. To konkurs, w którym na praktycznych przykładach możecie zobaczyć, jak dobija się spektakularne deale. Będzie to świetna okazja do tego, by poznać business case’y dotyczące największych rynkowych transakcji.

Wyzwanie składa się z trzech etapów. Na początku możecie wziąć udział zarówno w zespole, jak i indywidualnie. Po zarejestrowaniu się na stronie eyfc.pl do 15 listopada macie czas na wykonanie testu. Bazuje on na prawdziwych projektowych doświadczeniach. Kolejny etap to już zespołowa praca nad memorandum informacyjnym, które zwieńczy prezentacja przed ekspertami EY. Rozgrywka finałowa będzie polegać na przeprowadzeniu symulacji transakcji kupna/sprzedaży spółki, a zadanie sprawdzi umiejętności modelowania i negocjacji. Na zwycięski zespół czeka 35 000 złotych, a także kariera w EY.

Więcej informacji o obu konkursach znajdziesz na www.eykonkursy.pl
Zgłoszenia trwają do 14 listopada 2022.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również