Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Konkursy studenckie EY – rozstrzygnięcia finałowe Audit OdyssEY i EY Financial Challenger

Firma doradcza EY od lat organizuje konkursy studenckie, w których rywalizują przyszli biegli rewidenci, doradcy transakcyjni i podatkowi. Niedawno zakończyły się Audit OdyssEY, organizowany dla studentów zainteresowanych audytem i pracą biegłego rewidenta, oraz EY Financial Challenger, dedykowany studentom zainteresowanym doradztwem transakcyjnym. Poznajcie tegorocznych laureatów.
Kategoria: Wiadomości
29.05.2017
Laureaci Audit OdyssEY

Audit OdyssEY to konkurs, w którym udział biorą studenci pragnący przekonać się, jak wygląda praca biegłego rewidenta. W tegorocznej, drugiej edycji, rywalizowali ze sobą w ramach trzech etapów: rozwiązania testu złożonego z kilkunastu pytań i zadań dotyczących pracy audytorów, uczestnictwa w interaktywnym webcaście oraz kompleksowej symulacji projektu audytowego w finale.

Coraz wyższy poziom wiedzy

Do tegorocznej edycji Audit OdyssEY zgłosiło się ponad 2000 studentów z 570 drużyn. W finałowej rozgrywce zmierzyło się 10 najlepszych zespołów. Ich zadaniem było wcielić się w rolę profesjonalnego zespołu audytowego w firmie doradczej i przeprowadzić badanie sprawozdania finansowego międzynarodowej grupy kapitałowej, notowanej na giełdzie. Następnie rywalizujące ze sobą zespoły prowadziły spotkanie podsumowujące audyt z zarządem badanej spółki, w trakcie którego dyskutowano zidentyfikowane kwestie przed konkursowym jury złożonym z biegłych rewidentów z EY.

W finale sprawdzaliśmy nie tylko wiedzę i znajomość standardów rachunkowości. Ważna była także umiejętność wyciągania wniosków, zdolności analityczne, współpraca w zespole, sposoby prezentacji swoich racji oraz umiejętność pracy pod presją. Słowem – wszystko, co powinno charakteryzować biegłego rewidenta – komentuje Marcin Zieliński, Partner w Dziale Audytu EY. – Druga edycja Audit OdyssEY pokazała, że z roku na rok poziom wiedzy studentów jest coraz wyższy, choć zadania finałowe były jeszcze trudniejsze niż rok wcześniej. Odzwierciedlały one realne problemy, z jakimi spotykają się na co dzień audytorzy. Do rywalizacji włączyliśmy również problemy natury etycznej, ponieważ zawód biegłego rewidenta jest zawodem zaufania publicznego i różni się od pracy innych doradców: finansowych, strategicznych czy prawnych. Przez te kilka godzin finału pokazaliśmy, że audytor przechodząc w trakcie kilku tygodni przez wiele różnych działów w ramach zaledwie jednego projektu i jednej spółki, szybko się uczy i rozwija, poznając odmienne spojrzenia z perspektywy różnych działów i procesów na ten sam biznes. To niewątpliwa zaleta tego zawodu i mam nadzieję, że zachęciliśmy uczestników konkursu EY do związania z nami swej przyszłości – dodaje.

Najlepsi w audycie

W konkursie Audit OdyssEY triumfowała w tym roku drużyna Drim Tim, złożona ze studentów finansów i rachunkowości Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W jej skład weszli: Mariola Krempa, Adam Pawlikowski, Aleksandra Polak i Sławomir Szuba. Drugie miejsce zajął zespół MakapakaAfAf ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, który tworzyli: Mateusz Brożek, Magdalena Miś i Magdalena Nowicka. Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Życie jak w audycie z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jej skład to: Wojciech Gąska, Agnieszka Mordel, Marcin Podleśny i Michał Zakrzewski.

Studenci rywalizowali o atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy otrzymali 20 000 zł do podziału oraz vouchery na szkolenia z programu ACCA Fundamentals w EY Academy of Business. Dodatkowo, każdy członek zwycięskiej drużyny – w zależności od jego osobistej dostępności – dostanie propozycję pracy lub płatnych praktyk w EY. Laureaci na drugim stopniu podium otrzymali 10 000 zł do podziału, czytniki Kindle i szkoleniowe vouchery. Trzecia drużyna została nagrodzona iPadami mini oraz szkoleniami.

Dowiedz się więcej o EY Academy of Business >>

Przyszłe gwiazdy doradztwa transakcyjnego w akcji

Dużym zainteresowaniem cieszył się również rozstrzygnięty w kwietniu EY Financial Challenger – konkurs dla studentów zainteresowanych wycenami przedsiębiorstw, fuzjami i przejęciami, czyli wszystkim tym, co składa się na doradztwo transakcyjne. Wzięło w nim udział ponad 1500 uczestników w 482 zespołach.

Droga do finału prowadziła przez dwa etapy. W finale członkowie najlepszych drużyn rozwiązywali przypadek oparty na rzeczywistej transakcji. Chodziło o to, aby jak najbardziej realnie oddać codzienną pracę doradcy transakcyjnego. Jury oceniało wiedzę merytoryczną, zdolności negocjacyjne i prezentacyjne, umiejętność pracy w zespole.

– Poziom 13. edycji EY Financial Challengera wzrósł. Wynika to oczywiście z rosnącego poziomu wiedzy studentów, ale i naszej koncepcji podnoszenia merytorycznej poprzeczki. Chcemy bowiem, aby poprzez udział w rywalizacji uczestnicy lepiej zrozumieli pracę doradcy transakcyjnego. Konkurs pozwolił wszystkim uczestnikom wcielić się w role profesjonalistów. Uważam, że to ogromna wartość nie tylko dla zwycięzców, ale dla wszystkich finalistów. To ogrom doświadczenia wyniesiony z każdego z etapów konkursu i analiza – co można było zrobić inaczej, co lepiej – komentuje Brendan O’Mahony, Partner Zarządzający Działem Doradztwa Transakcyjnego EY. – Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy, którzy wzięli udział w konkursie, przekonali się jak ciekawa i wręcz fascynująca jest w praktyce praca doradcy transakcyjnego – dodaje.

Laureaci konkursu EY Financial Challenger

Najlepszą drużyną konkursu dla przyszłych gwiazd doradztwa transakcyjnego okazał się zespół Golden Eagles ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie w składzie: Mateusz Prudzyński, Agata Staszak, Aleksandra Świercz i Aleksandra Wajs. Drugie miejsce zajęła drużyna To nie są leszcze, Stefan złożona ze studentów Szkoły Głównej Handlowej: Mateusza Matuszewskiego, Michała Mądrego, Jakuba Olkowskiego i Hiep Pham Tronga. Trzecie miejsce zajął zespół Lucrum ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie: Zuzanna Ajchel, Maciej Borucki, Adrian Lepa i Wiktor Urbański.

Również i w tym konkursie na najlepszych czekały ciekawe nagrody – oferty pracy bądź praktyk, a także nagrody rzeczowe. Dla zdobywców pierwszego miejsca było to 30 000 zł do podziału i szkolenia w EY Academy of Business. Dla członków drugiej drużyny 10 000 zł do podziału, szkolenia i czytniki Kindle. Natomiast członkowie zespołu, który zajął trzecie miejsce otrzymali iPady mini.

Źródło: informacja prasowa EY

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również