Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Kraków najlepszy w Europie w sektorze BPO

Kraków powoli pnie się do góry w tzw. sektorze BPO, czyli w branży outsourcingowej. To ogromna szansa zarówno dla absolwentów, jak i profesjonalistów na znalezienie atrakcyjnej i stabilnej pracy.
Kategoria: Wiadomości
26.01.2009

Kraków znalazł się na piątym miejscu, a Warszawa na 28. w rankingu 50 najlepszych miast na świecie na centra outsourcingu opracowanym przez firmy Global Services i Tholons. Prym w zestawieniu wiodą Chiny, Indie i Filipiny. Polska jest jedynym krajem europejskim, którego dwa miasta znalazły się w zestawieniu. Kraków zostawił daleko w tyle inne miasta regionu: Pragę (14. miejsce), Budapeszt (25.) czy Bratysławę (35.).


- W tym roku rozpoczniemy w Warszawie budowę Centrum Utrzymania Ciągłości Operacji Biznesowych. W Gdańsku zaś otworzymy centrum doradztwa biznesowego, a w krakowskim Laboratorium Oprogramowania zatrudnimy dodatkowo 100 osób, zwiększając liczbę pracowników do 350 - przypomina Anna Sieńko, dyrektor działu usług w IBM Polska.


Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych w I poł. 2008 r. przyciągnęła aż dziewięć projektów z sektora usług (wszystkich było 26).


Źródło: Rzeczpospolita
Artykuł pozyskany na podstawie licencji udzielonej przez Wydawcę

Zobacz również