Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

III ogólnopolski konkurs dla księgowych i kadrowych "Księgowi Przyszłości" - szczegóły

"Księgowi Przyszłości" to drużynowy konkurs wiedzy o rachunkowości, adresowany do zawodowych księgowych, pracowników biur rachunkowych, studentów uczelni wyższych i szkół ponadgimnazjalnych.
Kategoria: Wiadomości
12.02.2018

Na przestrzeni ostatnich lat rola księgowego w przedsiębiorstwie zmieniła się znacząco i wszystko na to wskazuje, że nadal będzie ewaluowała. Dziś księgowy to już nie tylko osoba odpowiedzialna za prowadzenie ksiąg rachunkowych, lecz także doradca, którego zadaniem jest gwarancja bezpieczeństwa finansowego firmy w zmiennym środowisku prawnym oraz wsparcie przy tworzeniu strategii zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Konkurs Księgowi Przyszłości stawia nie tylko na wiedzę z rachunkowości, lecz także na umiejętność pracy w zespole, znajomość nowoczesnych technologii czy umiejętność rozwiązywania problemów. Wszystkie te elementy stanowią cechy doskonałego księgowego, i tego właśnie kapituła konkursu szuka u przyszłych zwycięzców.

W poprzednich dwóch edycjach konkursu "Księgowi Przyszłości" wzięło udział ponad 3 tysiące księgowych i studentów rachunkowości. 

Założenia konkursu

  • Rejestracja drużyn konkursowych rozpoczyna się 1 marca 2018 r. i potrwa do zakończenia I etapu konkursu, a więc do 11 kwietnia 2018 r.
  • Konkurs przeznaczony jest dla trzyosobowych drużyn. Każda drużyna ma lidera, który dokonuje rejestracji zespołu. Jeśli jeszcze nie masz swojej drużyny, zaproś użytkowników w aplikacji mobilnej.
  • Drużyny rywalizują w 4 kategoriach: dla zawodowych księgowych, studentów kierunków ekonomicznych,  uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz - po raz pierwszy w tym roku - również dla ekspertów ds. płac i kadr. 
  • Konkurs podzielony jest na etapy. Pięć etapów dla drużyn zawodowych i studenckiej, oraz cztery etapy dla drużyn ponadgimnazjalnych. Pytania konkursowe dotyczyć będą zagadnień związanych z rachunkowością, pytania w kategorii PK (płacowo - kadrowej)  zasad nalicznia płac oraz przepisów KP. We wszystkich kategoriach znajdą się również pytania ze standardów pracy oraz nowoczesnych technologii.
  • W konkursie obowiązuje parytet regionalny, zgodnie z którym do kolejnych etapów konkursu będą przechodziły najlepsze drużyny z 6 wyodrębnionych okręgów Polski. O przynależności drużyny do okręgu decyduje miejsce zamieszkania lidera. Zobacz do którego okręgu należysz.
  • Finał odbędzie się 18 czerwca 2018 roku w Warszawie, w czasie konferencji zamykającej konkurs. Finał będzie miał ksztatł obrony pracy finałowej i zadecyduje o kolejności przyznanych miejsc na podium. Do udziału w finale zaproszone zostaną po trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii.
  • Ciężka praca i szeroki zakres wiedzy wymagają odpowiedniego uznania. Na zwycięzców konkursu czekają wspaniałe nagrody — vouchery na wakacje oraz cenne nagrody rzeczowe, m.in.: nowoczesny sprzęt IT, ufundowane przez producenta systemu enova365 oraz szkolenia i branżowe pozycje książkowe ufundowane przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Rywalizacja będzie odbywała się za pośrednictwem portalu ksiegowiprzyszlosci.pl, jak również promowana przez dedykowaną, mobilną aplikację konkursową. Pytania dotyczące konkursu należy kierować na adres kontakt@ksiegowiprzyszlosci.pl lub pod numer telefonu 12 349 28 80.

Organizatorem III ogólnopolskiego konkursu "Księgowi przyszłości" jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta. 

Na podstawie informacji prasowej, przesłanej przez Organizatorów. 

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również