Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

LeoPraktyki: Kariera w prestiżowej grupie ubezpieczeniowej

Masz jeszcze szansę na udział w dwumiesięcznym programie praktyk w ubezpieczeniach. Przeczytaj wywiad z ubiegłorocznym praktykantem - Robertem Kamińskim.
Kategoria: Wiadomości
19.04.2013
Robert Kamiński
Studia: matematyka na Politechnice Warszawskiej, specjalizacja: matematyka w finansach i ubezpieczeniach
Departament, w którym odbywałem LeoPraktyki: Departament Sieci Sprzedaży Kompleksowej
Mój zakres obowiązków podczas LeoPraktyk: wspieranie w codziennej pracy managerów, tworzenie raportów analiz, pomoc w procesie budżetowania i próba automatyzacji codziennej pracy
Obecnie w Generali zajmuję się: nadal procesem budżetowania oraz procesem planowania; ciągle analizuję również dane sprzedażowe, na podstawie których powstają raporty.
LeoPraktyki rozpocząłem w: lipcu 2012.

Dlaczego zdecydowałeś się zostać praktykantem właśnie w Generali?

Postanowiłem aplikować do tego programu, ponieważ wiążę swoją karierę zawodową z finansami. Grupa Generali jest dynamicznie rozwijającą się firmą na rynku ubezpieczeń i wprowadza w związku z tym nowatorskie rozwiązania. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Grupa Generali ceni sobie zaangażowanie młodych osób i postanawia ich za to wynagradzać.

Jak dowiedziałeś się o programie LeoPraktyk?

Natrafiłem na stronę korporacyjną Grupy Generali, gdzie przeczytałem o LeoPraktykach. Zdecydowałem się przesłać swoje dokumenty aplikacyjne. Więcej o tym programie praktyk można dowiedzieć się na stronie www.generali.pl/kariera.

Jak oceniasz poziom trudności procesu rekrutacyjnego do tego programu?

Rekrutacja składała się z trzech etapów. Pierwszy krokiem była aplikacja online, znajdująca się na stronie Generali. Trzeba było również odpowiedzieć na kilka pytań związanych z tym pracodawcą. Następnie czekały mnie spotkania z przedstawicielem działu HR oraz managerem departamentu. Podczas rozmowy, oprócz standardowych pytań, pojawiły się również zagadnienia analityczne. Uważam, że osoba spełniająca wymagania zamieszczone w ogłoszeniu dotyczącym LeoPraktyk, nie powinna mieć problemów z procesem rekrutacyjnym.

Czy okres tych dwóch miesięcy, kiedy byłeś praktykantem, przygotował Cię do pracy zawodowej?

Zdecydowanie tak. Podczas LeoPraktyk miałem wiele okazji, by wykorzystać swoją wiedzę w praktyce. Przez cały czas mogłem liczyć również na wsparcie i pomoc osób bardziej doświadczonych. Ponadto podczas LeoPraktyk powierzono mi wiele ciekawych zadań, które sprawiły, że praca w Generali była pełna wyzwań. I nadal wciąż taka pozostaje.

Jak oceniasz Generali jako pracodawcę?

Mogę powiedzieć w kilku słowach – po prostu cieszę się, że mogę być w gronie pracowników Generali. W firmie panuje bardzo przyjazna atmosfera. Na co dzień spotykam tu wiele sympatycznych osób. Ze względu na bardzo dobrą organizację pracy nie spotkałem się z koniecznością siedzenia po godzinach. W wolnym czasie często korzystam z przywilejów, jaki daje mi ten pracodawca, m.in. jest to pakiet sportowo-rekreacyjny.

Kiedy dołączyłeś do zespołu LeoPraktyk, to jak wyglądał proces integracji?

Wszyscy praktykanci uczestniczyli wspólnie w bardzo fajnym projekcie, ponieważ byliśmy niewielką, kameralną grupą, złożoną z kilkunastu osób. Mieliśmy spotkania średnio co dwa, trzy tygodnie, aby móc się lepiej poznać. Zorganizowano nam również wspólne wyjścia integracyjne, podczas których mogliśmy wymieniać się opiniami na temat dotychczasowych zadań.
 
Dlaczego warto wziąć udział w LeoPraktykach?

Na pewno mogę polecić ten program wszystkim osobom, które planują i chcą rozpocząć swoją karierę w sektorze ubezpieczeń. Podczas LeoPraktyk mogą liczyć na wsparcie i bardzo miłą atmosferę, a ciekawe zadania nie pozwalają się nudzić. I mogę zapewnić, że osoby, które będą miały okazję uczestniczyć w tym programie, szybko zdadzą sobie sprawę, że rozpoczęły swoją karierę w bardzo interesującej i prestiżowej grupie ubezpieczeniowej.


Dowiedz się więcej o LeoPraktykach
Generali jest firmą, która wciąż się rozwija i poszukuje nowych pracowników. Dlatego jak co roku ogłasza nabór do programu LeoPraktyki. Program letnich praktyk wrósł głęboko w tradycje polityki personalnej Generali. Jego celem jest dotarcie do osób dopiero rozpoczynających karierę zawodowa, czyli przede wszystkim studentów (I i II roku studiów magisterskich), posiadających solidną wiedzę teoretyczną oraz zainteresowanych zdobyciem doświadczenia w branży ubezpieczeniowej. Generali szuka osób otwartych, komunikatywnych, chętnych do podejmowania nowych wyzwań i szukania innowacyjnych rozwiązań.

Nabór na praktyki ogłaszany jest na stronie internetowej Generali. W pierwszym etapie oprócz wysłania CV i uzasadnienia chęci uczestnictwa w programie należy wypełnić specjalną aplikację, gdzie niezbędna jest podstawowa wiedza dotycząca rynku ubezpieczeń oraz Grupy Generali. W kolejnych etapach wyselekcjonowani kandydaci zapraszani są na spotkania z przedstawicielem Departamentu Personalnego oraz Managerami Departamentów, w których odbywać się będą praktyki.

Więcej informacji: www.generali.pl/kariera

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również