Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

LeoPraktyki: To nie jest przygoda na jeden raz

Rekrutacja do LeoPraktyk, programu dla studentów I i II roku studiów magisterskich trwa! Przeczytaj wywiad z byłą praktykantką, a obecnie już pracownikiem Generali - Aleksandrą Manelską.
Kategoria: Wiadomości
12.04.2013
Aleksandra Manelska
Studia: metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne w Szkole Głównej Handlowej
Departament, w którym odbywałam LeoPraktyki: Departament Obsługi i Rozwoju Ubezpieczeń Grupowych Działu Rozwoju Produktu Ubezpieczeń Grupowych
Mój zakres obowiązków podczas praktyk: przygotowywanie ofert ubezpieczenia grupowego na życie, analiza danych, przygotowywanie danych do raportów
Obecnie w Generali zajmuję się: przygotowywaniem ofert ubezpieczenia grupowego na życie zarówno dla nowych, jak i portfelowych klientów, przygotowywaniem raportów oraz analizą danych szkodowych.

Dlaczego to właśnie LeoPraktyki przyciągnęły Twoją uwagę?

Podczas studiów magisterskich realizowałam ścieżkę aktuarialną, stąd moje zainteresowanie ofertami praktyk skierowanymi do studentów przez firmy ubezpieczeniowe. To właśnie  LeoPraktyki organizowane przez Generali przyciągnęły moją uwagę, ponieważ z ogłoszenia rekrutacyjnego wynikało, że będę miała możliwość zdobycia pierwszych doświadczeń w interesującej mnie dziedzinie. Dodatkowym atutem LeoPraktyk był szeroki wachlarz departamentów, w których można było odbyć praktykę. Od działu prawnego przez kontroling aż do działów związanych ściśle z poszczególnymi rodzajami ubezpieczeń. Każdy zatem miał szansę znaleźć coś dla siebie.

Jak oceniasz poziom trudności procesu rekrutacyjnego w ramach programu LeoPraktyki?

Leopraktyki spotkały się z dużym odzewem ze strony studentów – na jedno miejsce przypadła całkiem spora liczba kandydatów. Ogromnym plusem było również wynagrodzenie oferowane przez Generali praktykantom. Rekrutacja składała się z trzech etapów. Pierwszym krokiem było wysłanie CV oraz listu motywacyjnego w odpowiedzi na ogłoszenie rekrutacyjne, na podstawie weryfikacji których kandydat kwalifikował się do kolejnego etapu – rozmowy z przedstawicielem departamentu personalnego, a ten w bezpośrednim kontakcie sprawdzał indywidualne predyspozycje kandydata i rekomendował go do kolejnego etapu. Decydująca była rozmowa z przyszłym przełożonym, który podejmował ostateczną decyzję o zatrudnieniu.

Dołączyłaś do firmy jako praktykant i świeży członek dużej organizacji. Jak Generali troszczyło się o Ciebie podczas praktyk?

Przez opiekuna praktyk zostałam wprowadzona we wszystkie procesy zachodzące w departamencie, w którym odbywałam praktykę. Pod jego okiem stawiałam pierwsze kroki w branży ubezpieczeniowej. Od początku byłam traktowana jak pełnoprawny członek zespołu, który przychodząc, otrzymał swój zakres obowiązków, z którego był rozliczany. Oczywiście zawsze mogłam liczyć na wsparcie i cenne rady doświadczonych koleżanek i kolegów z departamentu. Zawsze radą i opinią służył również opiekun praktyk ze strony działu personalnego. Poza tym, średnio co 2 tygodnie odbywały się spotkania praktykantów ze wszystkich działów, podczas których dzieliliśmy się wrażeniami i wymienialiśmy pierwszymi doświadczeniami z pracy w „korporacji”.

Czy i dlaczego LeoPraktyki okazały się cennym doświadczeniem w Twojej karierze zawodowej?

LeoPraktyki były moim pierwszym spotkaniem z firmą ubezpieczeniową. Jak się okazało, to nie jest tylko jednorazowa przygoda na czas praktyk. Po ich zakończeniu otrzymałam propozycję pozostania dłużej w firmie, gdzie pracuję do dziś.

Dlaczego poleciłabyś ten program studentom?

Z mojego doświadczenia wynika, iż jest to program, w którym praktykant staje się pełnoprawnym członkiem zespołu z przypisanymi do niego obowiązkami. Nie ma mowy o przysłowiowym parzeniu kawy czy kserowaniu „papierów”. Do praktykanta podchodzi się w sposób profesjonalny – stawia się przed nim ambitne zadania. Dlatego program ten poleciłabym wszystkim studentom, którzy rozważają zdobycie doświadczenia w branży ubezpieczeniowej.Dowiedz się więcej o LeoPraktykach
Generali jest firmą, która wciąż się rozwija i poszukuje nowych pracowników. Dlatego jak co roku ogłasza nabór do programu LeoPraktyki. Program letnich praktyk wrósł głęboko w tradycje polityki personalnej Generali. Jego celem jest dotarcie do osób dopiero rozpoczynających karierę zawodowa, czyli przede wszystkim studentów (I i II roku studiów magisterskich), posiadających solidną wiedzę teoretyczną oraz zainteresowanych zdobyciem doświadczenia w branży ubezpieczeniowej. Generali szuka osób otwartych, komunikatywnych, chętnych do podejmowania nowych wyzwań i szukania innowacyjnych rozwiązań.

Nabór na praktyki ogłaszany jest na stronie internetowej Generali. W pierwszym etapie oprócz wysłania CV i uzasadnienia chęci uczestnictwa w programie należy wypełnić specjalną aplikację, gdzie niezbędna jest podstawowa wiedza dotycząca rynku ubezpieczeń oraz Grupy Generali. W kolejnych etapach wyselekcjonowani kandydaci zapraszani są na spotkania z przedstawicielem Departamentu Personalnego oraz Managerami Departamentów, w których odbywać się będą praktyki.

Więcej informacji: www.generali.pl/kariera

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również