Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Innowacje w firmach doradztwa podatkowego. Najlepsi z najlepszych

Zobacz oferty pracy

W 14. rankingu firm doradztwa podatkowego "Rzeczpospolitej" nagrodę główną w kategorii "Innowacyjne rozwiązanie" zdobyła firma PwC, a wyróżnienia – EY i Bird & Bird.
Kategoria: Wiadomości
06.05.2020
Fot. Unsplash
Zobacz
oferty pracy

Do tegorocznego rankingu "Rzeczpospolitej" swoje innowacyjne rozwiązania zgłosiło 26 firm doradztwa podatkowego.

Nagroda główna

Nagrodę główną zdobyła firma PwC za program Innovation@Poland, którego celem jest wsparcie najbardziej kreatywnych pracowników PwC w tworzeniu pomysłów, które odpowiadają na realne potrzeby klientów. Pracownicy PwC, którzy zgłaszają swoje pomysły do programu, mogą liczyć na opiekę mentorów i wspólnie z nimi dopracować szczegóły projektu, zarówno jego funkcjonowanie, jak i cenę czy etapy implementacji u klienta. Najlepsi otrzymują dodatkowy bonus finansowy, powiązany z potencjalnymi zyskami z wdrożenia danej innowacji, nawet do 2,5 mln zł.

W ciągu kilku lat funkcjonowania programu Innovation@Poland PwC wprowadziło do swoich usług wiele rozwiązań opracowanych przez pracowników, takich jak m.in:

  • Digital Compliance Platform (rozwiązanie, pozwalające przenieść kompleksowe zarządzanie zgodnością w obrębie całej organizacji na poziom jednego, cyfrowego, łatwego w użyciu narzędzia),
  • Weryfikator CN (wyszukiwarka do kodów CN, która po wprowadzeniu kodu CN dla danego wyrobu pozwala zidentyfikować obowiązki związane z jego nabyciem),
  • WHT Navigator (narzędzie pozwalające na ustalenie możliwości zastosowania obniżonej stawki WHT), 
  • M.A.I.A. (platforma People Analytics, wykorzystująca sztuczną inteligencję do zarządzania kulturą organizacyjną i kapitałem ludzkim, szczególnie w firmach przechodzących proces zmiany, spowodowanej chociażby fuzją czy dynamicznym rozwojem),
  • Anti-Crime Expert (narzędzie to automatycznie zbiera informacje o klientach banków z różnych źródeł, w tym doniesienia prasowe z sieci i wypisy z oficjalnych baz danych, oceniając tysiące artykułów i przedstawiając analitykowi jedynie informacje istotne w kontekście przestępstw finansowych czy finansowania terroryzmu).

Wyróżnienia

Wyróżnienie w rankingu "Rzeczpospolitej" otrzymała firma EY za stworzenie programu HR WAVE adresowanego do praktyków kadr i płac, w tym specjalistów od rozliczeń PIT ze strony płatnika oraz firma Bird & Bird za program komputerowy Copyright Checker, który automatyzuje proces oceny utworów tworzonych przez pracowników w rozumieniu prawa autorskiego. 

Źródła:

Autor: Karolina Zdunowska
Redaktor naczelna Grupa MBE

Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. W przeszłości współpracowała z wydawnictwami: Media Regionalne, Ringier Axel Springer i Marquard Media. W Grupie MBE była odpowiedzialna za redakcję tekstów do magazynu „Kariera w Finansach i Bankowości” oraz na stronę KarierawFinansach.pl w latach 2018-2022.

Zobacz również