Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Londyńskie banki nie chcą ograniczać pensji managerów

I planują złożyć pozew przeciwko Parlamentowi Europejskiemu - podaje "Süddeutsche Zeitung". Zdaniem londyńskiego City bonusy i premie powinny być wypłacane według ustaleń sektora prywatnego, bez zewnętrznej ingerencji państw.
Kategoria: Wiadomości
06.03.2013
Wczoraj nasza redakcja podsumowała medialną nagonkę, przeciwko nie tylko finansistom, ale wszystkim top managerom, którzy zdaniem opinii publicznej zarabiają astronomiczne kwoty.

Ten trend umacnia się w Europie również wśród europejskich polityków, którzy chcą wprowadzić dyrektywę CRD IV.

Londyńscy bankierzy nie akceptują propozycji Parlamentu Europejskiego. Grożą, że jeśli limity zostaną wprowadzone, to postawią Parlament przed sądem. Być może będą mogli w tej kwestii liczyć na wsparcie brytyjskiego ministra skarbu, George'a Osborne'a. Ich szanse potwierdzają również niektórzy prawnicy, twierdząc, że planowana przez Parlament regulacja jest naruszeniem prawa wspólnotowego, ponieważ Unia nie posiada kompetencji do regulowania wysokości płac w poszczególnych krajach członkowskich. Ponadto narusza ona również przepisy prawa krajowego miedzy innymi w Austrii, Niemczech i Polsce.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również