Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Magdalena Nawłoka, CFO Generali, uhonorowana tytułem Woman to Watch 2012

Na początku grudnia w Nowym Jorku odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez "Business Insurance" – jeden z najstarszych amerykańskich tygodników o tematyce ubezpieczeniowej, podczas której wręczone zostały statuetki "Woman to Watch".
Kategoria: Wiadomości
17.12.2012
Wśród uhonorowanych, 25 kobiet z całego świata, tym tytułem znalazła się Magdalena Nawłoka, dyrektor finansowy, Członek Zarządu Grupy Generali w Polsce.

Kolegium redakcyjne magazynu "Business Insurance" przyznaje tytuł "Woman to Watch" już od 6 lat tym kobietom, które wniosły wyjątkowy wkład w obszar ubezpieczeń, oceny ryzyka, dodatkowych świadczeń pracowniczych oraz dziedzin pokrewnych.

W tym roku redakcja magazynu wybrała laureatki spośród ponad 400 nominacji z całego świata, reprezentujących wszystkie obszary działalności sektora ubezpieczeń. Magdalena Nawłoka jest pierwszym managerem z Polski wyróżnionym tym prestiżowym tytułem.

– Biorąc pod uwagę fakt, że szczególnie na poziomie zarządczym branża ubezpieczeniowa w dalszym ciągu pozostaje zdominowana przez mężczyzn, ranking Women to Watch może służyć jako swego rodzaju zachęta i motywacja dla kobiet, by aktywizować swe kariery zawodowe i – niezależnie od polityki parytetów – przebijać się przez szklany sufit. Wyróżnienie to ma więc dla mnie szczególne znaczenie, gdyż promuje sukcesy kobiet, którym się już udało, a które na świecie wciąż stanowią jedynie niewielki, kilkuprocentowy odsetek osób zasiadających w zarządach firm – powiedziała Magdalena Nawłoka, Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy Grupy Generali w Polsce.

Magdalena Nawłoka jest absolwentką Wydziału Handlu Zagranicznego Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończyła także Program szkoleniowy dla wyższej kadryenedżerskiejm w Aschridge Business School oraz 3-letnie studium prawnicze przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest certyfikowanym głównym księgowym.
 
Na początku kariery zawodowej zdobywała doświadczenia w obszarze konsultingu i doradztwa strategicznego na rynkach kapitałowych. Od kilkunastu lat związana z rynkiem ubezpieczeniowym, głównie z Grupami Eureko i PZU, gdzie pełniła m.in. funkcje Wiceprezesów Zarządu PZU (2008-2009) i PZU Życie (2006).

W trakcie kariery zawodowej odpowiadała za kluczowe obszary biznesu ubezpieczeniowego, w tym m.in. finanse, kontroling strategiczny, aktuariat, reasekurację, likwidację szkód, obsługę klienta, produkty, sprzedaż, a także IT, HR i administrację. Brała też udział w wielu biznesowych projektach ubezpieczeniowych za granicą, głównie na rynkach Europy Środkowej, ale również na Ukrainie i w Rosji.

Z Grupą Generali w Polsce związana od marca 2011 roku Do obszarów jej odpowiedzialności jako członka zarządu Grupy Generali i dyrektor finansowej, należy m.in. kontroling finansowy, sprawozdawczość i planowanie finansowe oraz działalność aktuarialna.

Wielokrotnie doceniana przez polskie tytuły prasowe, znalazła się w 2011 roku na liście wschodzących gwiazd polskiego biznesu przygotowywanej przez dziennik "Rzeczpospolita".

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również