Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Marianne Lake obejmie fotel CFO w JPMorgan Chase

W poniedziałek, 19 listopada 2012 roku, JPMorgan Chase, jeden z największych holdingów finansowych i lider w bankowości inwestycyjnej, podjął decyzję o odwołaniu obecnego CFO.
Kategoria: Wiadomości
20.11.2012
Douga Braunsteina piastującego stanowisko Chief Financial Officer w JPMorgan & Co. od czerwca 2010 roku, zastąpi 43-letnia Marianne Lake, która będzie zarządzać aktywami jednego z najwiekszych banków inwestycyjnych na świecie. Jak donosi "Financial Times" jednym z jej głównych zadań będzie walka z negatywnymi skutkami afery "London whale", kiedy to bank stracił miliony dolarów w wyniku nieuczciwości tradera, Brunona Iksila (przydomek: London Whale lub Voldemort).

Marianne Lake dotychczas pracowała jako CFO działu Consumer Business w JPMorgan Chase oraz jako Global Controller w ramach działalności stricte inwestycjnej tej organizacji. Karierę zaczynała m.in. w PwC (jako licencjonowany księgowy).

Doug Braunstein nie odchodzi z organizacji. Po przekazaniu swoich obowiązków obejmie fotel wiceprezesa w pierwszym kwartale 2013 roku.
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również