Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Młode talenty podatkowe wyłonione po raz dziesiąty

Finałowe starcie najlepszych studentów i absolwentów wyłoniło laureatów X edycji konkursu podatkowego Tax’n’You organizowanego przez firmę audytorsko-doradczą KPMG. W podatkowych rozgrywkach najlepiej poradził sobie Maciej Brożek, student SGH.
Kategoria: Wiadomości
22.06.2017

Dzięki udziałowi w Tax’n’You studenci i absolwenci studiów wyższych z całej Polski zainteresowani tematyką podatkową, prawną i rachunkową mieli wyjątkową szansę skonfrontowania wiedzy akademickiej z wymaganiami, jakie obecnie stawia rynek przed nowoczesnym doradcą podatkowym.W pierwszym etapie konkursu uczestnicy wypełniali ankietę o tematyce podatkowej. Liczyła się tu zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas ich udzielenia. Wyłonieni spośród setek nadesłanych zgłoszeń – 24 studentów i ubiegłorocznych absolwentów z najlepszymi wynikami – spotkali się 19 maja na finałowych rozgrywkach, które odbyły się w hotelu Radisson Blu.Finaliści mieli za zadanie rozwiązać kazus, wykazać się wiedzą z zakresu terminologii podatkowej oraz zaprezentować się podczas panelu dyskusyjnego. Każda z części była oceniana przez Kapitułę pod przewodnictwem prof. dr hab. Hanny Litwińczuk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W Kapitule zasiedli ponadto: Peter Kay, Szef Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej; Janusz Błaszczuk, Dyrektor Departamentu Podatkowego, Deutsche Bank Polska S.A.; Przemysław Wojtasik, Dziennikarz Działu Prawo i Podatki, Rzeczpospolita; dr Adam Grzebieluch, Doradca Zarządu, ITC S.A.Po podliczeniu punktów przyznanych w każdej rundzie konkursu, jury zdecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca Maciejowi Brożkowi, studentowi SGH. Drugie miejsce zajął Michał Majcher, student Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Trzecie miejsce zdobył Michał Maruszak, student Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali umowę o pracę w KPMG, nagrody finansowe (odpowiednio 5, 3 i 2 tys. zł), czytnik Kindle Touch 8 oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu. Pozostali finaliści odbędą płatne praktyki w KPMG oraz otrzymali czytnik Kindle Touch 8 i nagrody rzeczowe od partnerów konkursu.

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również