Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Najbardziej pożądane języki w rekrutacji do sektora BPO/SSC, czyli które?

Sektor nowoczesnych usług biznesowych rozwija się coraz dynamiczniej z roku na rok. To przede wszystkim szansa dla młodych ludzi. Jednym z warunków jest właśnie znajomość języków obcych. Jakie z nich będą popularne w 2013 roku?
Akcja redakcyjna: Okiem eksperta
Kategoria: Wiadomości
12.02.2013
Warto również wspomnieć, że w chwili obecnej wachlarz usług oferowanych przez centra SSC/BPO jest bardzo szeroki – od marketingu po księgowość. Dlatego znając języki obce mamy możliwość zapewnić sobie rozwój kariery w jednej z wielu przyszłościowych dziedzin.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który z języków obcych umożliwi nam rozwój kariery w centrach usług w tym roku oraz w najbliższej przyszłości. Obecnie w organizacjach SSC/BPO specjaliści pracują w ponad 30 językach obcych, zarówno tych popularnych, takich jak niemiecki, włoski, hiszpański, jak i tych egzotycznych, np. hebrajski czy arabski. Ogromne zapotrzebowanie jest na języki niszowe, takie jak holenderski czy należące do grupy skandynawskiej. Ponieważ jest to sektor oparty na wiedzy, wynagrodzenie jest stricte uzależnione od kompetencji. Dlatego jeżeli władamy więcej niż jednym językiem obcym oraz jeżeli język, który znamy jest niszowy, możemy spodziewać się wyższego wynagrodzenia nawet o 60 proc.

Zatem jeżeli chcielibyśmy spróbować swoich sił oraz rozwijać się zawodowo w sektorze nowoczesnych usług biznesowych, warto zainwestować w naukę języków obcych. Tym samym nie tylko zwiększymy swoje szanse na rynku pracy, ale również zapewniamy sobie lepsze wynagrodzenie, już na starcie kariery.Autorem wypowiedzi jest Marta Aserigadu, Delivery Manager w Hays Poland.

Marta Aserigadu posiada prawie 10 lat doświadczenia w rekrutacji oraz w zarządzaniu masowymi projektami dla firm i instytucji z różnych branż. Hays Poland jest firmą doradztwa personalnego należącą do międzynarodowej grupy Hays plc, która jest największą na świecie firmą zajmującą się rekrutacją specjalistyczną.


Języki obce w oczach pracodawców


W ramach rekrutacji w 2013 roku nadal poszukiwać będziemy specjalistów, absolwentów i studentów władających co najmniej językiem angielskim. Szybko rośnie też zapotrzebowanie na pracowników ze znajomością języka niemieckiego oraz francuskiego, absolwenci tych kierunków z pewnością znajdą zatrudnienie w tym roku. Co raz więcej ofert pracy pojawi się też dla osób znających język holenderski, turecki czy też jeden z języków skandynawskich. 
Małgorzata Sotel, Senior Recruitment Specialist, Capgemini Polska

Centrum IBM w Krakowie prowadzi rekrutację przez cały rok, poszukując osób ze znajomością różnych języków obcych, począwszy od angielskiego aż po hebrajski. Większość naszych zespołów posługuje się standardowymi językami europejskimi, m.in. niemieckim, włoskim, francuskim i to z pewnością będzie główny kierunek naszych potrzeb rekrutacyjnych w 2013 roku. Ponadto zauważamy wzrost liczby stanowisk wymagających znajomości unikalnych języków obcych, mam tu na myśli hebrajski, holenderski, fiński, duński, rumuński czy grecki, co jest efektem pozyskiwania przez IBM nowych klientów z różnych stron świata. Podsumowując, w mojej opinii, znajomość języków obcych jest podstawą do wejścia na obecny rynek pracy, który się bardzo dynamicznie rozwija w obszarze usług finansowo-księgowych. Jestem również przekonana, że najbliższe lata będą obfitowały w nowe miejsca pracy dla kandydatów znających języki obce.
Agnieszka Bender, Senior Recruitment Team Leader, IBM BTO Business Consulting Services
Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również