Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Najlepiej grają pracownicy z KGHM, Taurona, Grupy PGE i PGNIG Obrót Detaliczny

Zakończył się I etap 16. edycji konkursu GMC Poland 2015. Przez ostatnie dwa miesiące, ponad 330 zespołów – blisko 1500 osób rywalizowało w wirtualnej rzeczywistości o tytuł najlepiej zarządzających menedżerów.
Kategoria: Wiadomości
30.12.2015

GMC pozostaje od lat największym na świecie, jak i w Polsce, konkursem, który dzięki zastosowaniu zaawansowanej symulacji biznesowej pozwala na praktyczną naukę umiejętności menedżerskich, poszerzanie wiedzy z zakresu zarządzania przedsiębiorstwem. Coroczne edycje (prowadzone on-line) gromadzą uczestników z całej Polski, reprezentujących firmy oraz uczelnie wyższe. GMC daje doświadczonym menedżerom okazję do konfrontacji z zakwalifikowanymi do projektu studentami.

Tegoroczną edycję GMC w Polsce zdominowały zespoły firmowe z sektora przemysłowego. 21 grudnia zespoły podjęły ostatnie decyzje biznesowe w konkursie. Do dalszego etapu GMC Poland awansowały już tylko 42 zespoły, w tym aż 7 drużyn pracowniczych z KGHM, dwa z PGNiG Obrót Detaliczny, trzy z TAURONA, dwa z GK PGE. Do kolejnej rundy awans wywalczyły również zespoły firmowe z Banku Zachodniego WBK, Top Farms oraz patronackie zespoły studenckie GPW, KGHM, Rzeczpospolitej, magazynu MyCompany oraz Personelu i Zarządzania, firmy UBS oraz PGNiG TERMIKI.

Uczestnicy edycji, w podsumowującej ich udział ankiecie, podkreślili jako korzyści z udziału w GMC: zauważalny wzrost zdolności analizowania faktów (80%) oraz wdrażania strategii biznesowych(80%). Zaangażowanie w pracę w symulacji przekładają się na sposób spojrzenia na biznes, daje uczestnikom „helicopter view” i skłania również do refleksji nad codziennym sposobem podejmowania decyzji w pracy zawodowej. GMC jest doskonałym przykładem wykorzystania mechanizmów grywalizacji i zastosowania zaawansowanych programów komputerowych w szkoleniach i rozwoju kompetencji menedżerskich.

Dalsza rywalizacja w polskiej edycji GMC prowadzi do finałów krajowych zaplanowanych na marzec 2016 r. na GPW (dla 8 najlepszych zespołów). Zwycięzca polskiej edycji pojedzie na Światowy Finał GMC do Makao (w kwietniu 2016 r.).

Są już możliwe zapisy do kolejnej edycji GMC Poland 2016. Więcej informacji na www.gmcpoland.pl

Organizator w Polsce: BIGRAM
Partner strategiczny: KGHM
Patron honorowy: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Patroni medialni: Rzeczpospolita, Personel i Zarządzanie, My Company Polska,
Współpraca: Brytyjsko-Polska Izba Handlowa, HRbiznes, Startup INSIDER, Eurostudent, dlaStudenta.pl, KarierawFinansach.pl, SGH TV, TVPW, Stowarzyszenie Studentów BEST, GetResponse, MarkaPracodawcy.pl

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również