Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Najlepszą inwestycją jest inwestycja w siebie

Rynek kapitałowy oraz problematyka z nim związana jest tematem bardzo szerokim, obejmującym wiedzę na temat finansów przedsiębiorstw, rachunkowości, prawa, ekonomii, zarządzania czy też psychologii. Tak naprawdę dobór odpowiedniej ścieżki edukacji zależy od indywidualnych preferencji inwestora.
Kategoria: Wiadomości
03.07.2014
Przewodnik "Z kim i gdzie po wiedzę o rynku kapitałowym 2014/2015" przygotowany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych we współpracy z Komisją Nadzoru Finansowego oraz Giełdą Papierów Wartościowych skierowany jest do osób zainteresowanych edukacją na temat szeroko rozumianego rynku kapitałowego, w tym przede wszystkim do osób zainteresowanych problematyką inwestycji giełdowych. Publikacja stanowi zestawienie programów edukacyjnych, a jej celem jest popularyzacja inwestowania oraz wyrównanie poziomu wiedzy finansowej w Polsce.

Publikacja składa się z 3 części i obejmuje: 
1. raport o stanie edukacji finansowej w Polsce (najważniejszych obszarach oraz elementach wymagających poprawy);
2. zestawienie najważniejszych programów edukacyjnych (kierunków studiów, szkoleń i kursów) dotyczących rynku kapitałowego, zarówno otwartych jak i zamkniętych, bezpłatnych i odpłatnych, stacjonarnych i internetowych (online), dla początkujących oraz zaawansowanych;
3. bezpieczne inwestowanie – unikanie oszustw na rynku kapitałowym.

Doświadczenie wielu analityków i inwestorów potwierdza tezę, że jedną z najlepszych inwestycji jest inwestycja we własną wiedzę. Niestety inwestorzy często o tym zapominają i szukają pomocy w edukacji dopiero wówczas, gdy utracą znaczną część zainwestowanego kapitału. Aby temu zapobiec, zapraszamy do zapoznania się z nowym wydawnictwem Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych: "Przewodnik edukacyjny po rynku kapitałowym 2014/2015".  

Źródło: Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Zobacz również