Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Najlepsze międzynarodowe uczelnie biznesowe szukają kandydatów na studia MBA w Warszawie

Najlepsze międzynarodowe uczelnie biznesowe spotkają się z doświadczoną kadrą kierowniczą na spotkaniu Access MBA w Warszawie dnia 28 kwietnia 2014.
Kategoria: Wiadomości
11.04.2014
Dotarcie do prestiżowego programu MBA może być trudnym zadaniem, a pierwszym krokiem na tej drodze jest spotkanie z odpowiednią uczelnią biznesową.
 
W związku z tym, że rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych i zdolnych managerów, tytuł MBA stanowi niepodważalne kwalifikacje dla biznesowej kadry kierowniczej. 

Program Access MBA aranżuje indywidualne spotkania pomiędzy doświadczonymi managerami oraz przedstawicielami najlepszych uczelni biznesowych z całego świata. Zapoznaj się z rankingiem najlepszych uczelni biznesowych. 

Spersonalizowane spotkania będą odbywać się w hotelu Westin w poniedziałek 28 kwietnia od godz. 16:30 do 22:00. Przykładowe uczelnie uczestniczące w programie: IE Business School, INSEAD, Kellogg – WHU,HEC Paris, Chicago Booth ...  Kandydaci muszą zarejestrować się na stronie www.accessmba.com, aby wziąć udział w indywidualnych spotkaniach. Kandydaci są weryfikowani i dopasowywani do uczelni, które spełniają ich wymagania, a następnie w ramach programu są zapraszani na indywidualne spotkania z przedstawicielami uczelni ds. rekrutacji. Dla kandydatów zainteresowanych studiami MBA dostępne są również lokalne sesje doradcze z konsultantami Access MBA.
 
Projekt Access MBA Tour to ponad 100 prestiżowych i akredytowanych uczelni biznesowych rangi międzynarodowej. Podczas każdego spotkania wybrani przedstawiciele uczelni biznesowych przedstawiają szczegóły swoich programów, aby pomóc kandydatom zidentyfikować program, który będzie najlepiej wspierać ich osobiste cele rozwojowe. Program jest skierowany do kierownictwa wyższego szczebla z przynajmniej 3-letnim doświadczeniem zawodowym oraz wykształceniem wyższym.  

W jaki sposób uczelnie biznesowe pomagają przekuć tendencje spadkowe w możliwości? 
Ostatnie zawirowania rynkowe uzasadniły potrzebę liderów firm i kadry kierowniczej, dotyczącą dogłębnego zrozumienia sił rządzących tymi zjawiskami. Wiele z tych osób zwróciło się do naukowców i pracowników najlepszych uczelni biznesowych. Część z nich dostrzegła nowe możliwości biznesowe i zaczęła starać się o stopień MBA w celu zdobycia wymaganej wiedzy specjalistycznej. Pozostali starają się rozbudować swój profil zawodowy, aby uzyskać dobrą pozycję na tle konkurencji.  

Międzynarodowe programy MBA pomagająją biznesowej kadrze kierowniczej zrozumieć nieustannie zmieniający się rynek globalny, a także odpowiednio i skutecznie kierować swoimi organizacjami, prowadząc je ku świetlanej przyszłości. Badania wykazują, że stopień MBA gwarantuje wyższy poziom wynagrodzenia początkowego oraz większe możliwości w zakresie rozwoju kariery. 

Badania przeprowadzone w 2009 roku przez "Financial Times" dowodzą, że absolwenci MBA wiodących międzynarodowych uniwersytetów uzyskują 108-procentowy wzrost zarobków po uzyskaniu stopnia. Dane dotyczące poziomów płacowych specjalistów biznesowych z najlepszymi tytułami MBA wskazują, że ich średni roczny dochód w Ameryce wynosi od 91 000 dolarów do 93 000 dolarów amerykańskich, a w Wielkiej Brytanii od 60 000 do 135 000 funtów.

Informacje na temat projektu "Access MBA" 
Program obejmuje około 70 indywidualnych spotkań w ciągu roku w ponad 30 miastach na świecie. Projekt Access MBA jest prowadzony przez firmę Advent Group, paryską agencję komunikacyjną, która zajmuje się koordynacją imprez szkoleniowych i rekrutacyjnych w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Ameryce Północnej i Południowej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.accessmba.com.

Zobacz również