Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

„No risk no fun” ale czy także w działach księgowym i prawnym?

Konferencja „Funkcja Compliance – nowe wyzwania i horyzonty” to kolejna edycja spotkania finansistów i prawników specjalizujących się w tematyce Compliance. To największe w Polsce wydarzenie branży odbędzie się 24-25 listopada w Warszawie, w ADGAR PLAZA.
Kategoria: Wiadomości
29.10.2014

Podczas konferencji poruszone zostaną tematy związane m.in. z ładem korporacyjnym, regulacjami MiFID 2 i MiFIR2, FACTA czy bancassurance i rekomendacją U. Formuła wydarzenia umożliwia uzyskanie nie tylko wiedzy teoretycznej ale i praktycznych wskazówek od ekspertów, którzy na co dzień zajmują się tematyką Compliance - wśród prelegentów pojawią się m.in. przedstawiciele CBA, GPW czy KNF. 

- Świadomość zagadnień związanych z rynkiem compliance jest w polskim biznesie coraz większa. Jednak o ile duże międzynarodowe korporacje posiadają rozbudowane działy specjalistów tej dziedziny, o tyle polskie firmy dopiero przekonują się o ważności działań compliance. Konferencja, którą organizujemy już po raz trzeci, jest więc miejscem nie tylko wymiany wiedzy doświadczonych specjalistów ale i poznania zagadnień związanych z tym rynkiem dla nowych pracowników branży – mówi Paweł Kuskowski, przewodniczący Stowarzyszenia Compliance Polska (które jest organizatorem wydarzenia) oraz trener i doradca w zakresie Compliance i AML.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli rynku finansowego, specjalistów departamentów compliance oraz działów ryzyka operacyjnego, a także do osób, które pragną związać swoją karierę zawodową z tematyką compliance. W konferencji udział wezmą przedstawiciele firm oraz instytucji, z przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego – Andrzejem Jakubiakiem, na czele.

Dokładny program konferencji oraz rejestracja na wydarzenie znajdują się na stronie http://compliancepolska.pl.

Informacje dodatkowe:

Compliance, stanowiąc przyszłość nowoczesnego biznesu, obejmuje systemy i procedury służące unikaniu wszelkich ryzyk, w tym sankcji cywilnych, administracyjnoprawnych oraz karnych. Funkcja komórki Compliance ma na celu uniknięcie zagrożeń, jakie mogą spotkać podmiot w wyniku niedostosowania jego działalności do norm prawnych i obowiązujących standardów. Zapewnia implementacje obowiązującego prawa do jasno i precyzyjnie sformułowanych instrukcji oraz procedur wewnętrznych, a także prawidłowe ich wdrażanie i przestrzeganie.

Stowarzyszenie Compliance Polska to niezależna, niepolityczna oraz działająca na zasadzie non-profit organizacja, prowadząca działalność edukacyjną oraz informacyjną. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest stworzenie platformy wymiany informacji pomiędzy profesjonalistami oraz dążenie do ujednolicenia praktyk funkcjonujących w obszarze Compliance.

Zobacz również