Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Płatne praktyki? Weź udział w Grasz o staż

Już za dwa miesiące, 4 lutego 2013 roku, rozpocznie się kolejna, 18. już edycja prestiżowego konkursu "Grasz o staż". O tym, dlaczego warto wziąć w nim udział, rozmawiamy z laureatką, Anną Twardo.
Kategoria: Wiadomości
03.12.2012
Anna Twardo
Praktykant
W PwC od 2012 roku
Uczelnia: Uniwersytet Warszawski
Kierunek studiów: finanse, rachunkowość i ubezpieczenia
Pierwsza praca:różne prace dorywcze, ale pierwsza poważna praca to właśnie praktyki w PwC
W swojej pracy lubię najbardziej: możliwość zdobywania nowej wiedzy i doświadczeń, okazję do sprawdzenia dotychczasowo nabytych umiejętności w praktyce oraz dużą samodzielność i niezależność w czasie wykonywania powierzonych mi zadań
Plany zawodowe:ukończyć studia i jednocześnie zdobyć jak najwięcej wiedzy i doświadczeń zawodowych, tak aby stać się ekspertem w swojej dziedzinie.
Po pracy lubię:wypoczywać aktywnie – najlepiej w gronie znajomych

Jak dowiedziałaś się o konkursie "Grasz o staż"?

O konkursie dowiedziałam się już na II roku studiów się z plakatu, który znajdował się na moim wydziale. Od razu postanowiłam wziąć w nim udział, ale musiałam zaczekać jeszcze rok, aby spełnić wymagania konkursu.

Jak oceniasz poziom zadania konkursowego? Dlaczego wybrałaś właśnie analizę rentowności?

Wybrałam analizę rentowności, ponieważ pozwalała mi wykorzystać moje mocne strony, co sprawiło, że było to dla mnie bardzo przyjemne i szybkie zadanie. Wykonanie poleceń przedstawionych w zadaniu nie było moim zdaniem szczególnie trudne, natomiast nie pozwalało również na optymalne rozwiązanie przedstawionego problemu – wyzwaniem było wyjść poza wyznaczony zakres i dodać coś od siebie.

Czy mogłabyś opisać w kilku słowach, jak wyglądały poszczególne etapy konkursu?

Na początku należało wybrać i rozwiązać jedno do trzech zadań konkursowych. Tematyka była dość szeroka, więc łatwo znalazłam coś dla siebie. Następnie odesłałam zadanie i niecierpliwie czekałam na informację o ewentualnej rozmowie rekrutacyjnej. Na szczęście moje rozwiązanie zostało dobrze ocenione i zostałam zaproszona na rozmowę, a już dwa tygodnie później rozpoczęłam praktyki.

Czym "Grasz" wyróżnia się na tle innych programów konkursowych?

Grasz o staż oferuje najlepsze nagrody – możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego u dobrych pracodawców na płatnych stażach i praktykach, co wywiera bardzo pozytywny i długofalowy efekt na przyszłe życie zawodowe. Poza tym żaden inny konkurs nie wyłania tylu laureatów – w każdej edycji bardzo wielu studentów zdobywa ciekawe staże, co wyróżnia go na tle innych konkursów, gdzie nagrody oferowane są jedynie kilku wybranym osobom.

Obecnie pracujesz w dziale prawno-podatkowym PwC. Jak oceniasz swój staż, który wygrałaś w konkursie?

Praktyki w PwC pozwoliły mi zdobyć wiele cennych doświadczeń oraz zweryfikować wiedzę i umiejętności zdobyte na studiach. Od początku pracy realizowałam różne, ciekawe zadania i zawsze mogłam liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych członków zespołu. Bardzo wiele nauczyłam się w czasie praktyk, poprawiły się moje umiejętności organizacji i pracy w zespole. Z perspektywy czasu widzę, że to były bardzo rozwijające miesiące.

Kiedy, Twoim zdaniem, warto pomyśleć o udziale w konkursie "Grasz o staż"?

Uważam, że nigdy nie jest za wcześnie – sama skorzystałam z tej możliwości będąc na III roku studiów licencjackich i teraz jednocześnie studiuję i pracuję. Natomiast na pewno jest to wspaniała szansa dla osób kończących studia, ponieważ wygrana w konkursie umożliwia rozpoczęcie pracy u wymarzonego pracodawcy bez konieczności przechodzenia przez długi proces rekrutacji. A potem już tylko od laureata zależy, jak potoczy się jego dalsza kariera.

Zobacz również