Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Podatkowe talenty wyłonione po raz siódmy

Pod koniec maja 2014 roku poznaliśmy zwycięzców VII edycji konkursu podatkowego Tax’n’You organizowanego przez firmę audytorsko-doradczą KPMG, której patronowaliśmy. Z podatkowymi zadaniami najlepiej poradziła sobie Kinga Strzelecka, studentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Kategoria: Wiadomości
02.06.2014
Poprzez udział w Tax’n’You studenci i absolwenci studiów wyższych z całej Polski zainteresowani tematyką podatkową, prawną i rachunkową mieli wyjątkową szansę skonfrontowania wiedzy akademickiej z wymaganiami, jakie rynek stawia obecnie przed nowoczesnym doradcą podatkowym.

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy wypełniali ankietę o tematyce podatkowej. Liczyła się tu zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas ich udzielenia. Wyłonieni spośród 379 uczestników laureaci – 24 studentów i ubiegłorocznych absolwentów z najlepszymi wynikami – spotkali się 23 maja na finałowych rozgrywkach, które odbyły się w hotelu Sheraton.

Finaliści mieli za zadanie rozwiązać kazus, wykazać się wiedzą z zakresu terminologii podatkowej oraz zaprezentować się podczas panelu dyskusyjnego. Każda z części była oceniana przez Kapitułę pod przewodnictwem prof. dr hab. Hanny Litwińczuk z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W Kapitule zasiedli ponadto: Peter Kay, Szef Działu Doradztwa Podatkowego KPMG w Polsce; Janusz Błaszczuk, Dyrektor Departamentu Podatkowego, Deutsche Bank Polska S.A.; Katarzyna Jędrzejewska, Zastępca Kierownika Działu Podatki, Dziennik Gazeta Prawna; Piotr Wojciechowski, Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy, Medicover Sp. z o.o.

Po podliczeniu punktów przyznanych w każdej rundzie konkursu, jury zdecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca Kindze Strzeleckiej, studentce prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Drugie miejsce zajął Andrzej Zyga, student prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim. Trzecie miejsce zdobył Tomasz Chajdas, student Finansów i Rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali umowę o pracę w KPMG, nagrody finansowe (odpowiednio 5, 3 i 2 tys. zł), iPody Nano oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów konkursu.

Pozostali finaliści odbędą płatne praktyki w KPMG oraz otrzymali iPody Shuffle i nagrody rzeczowe od partnerów konkursu.

Wśród nagród ufundowanych przez partnerów znalazły się m.in.: zegarek od firmy Apart dla zwycięzcy; voucher uprawniający do zwolnienia z opat związanych z uzyskaniem kwalifikacji ACCA, bezpłatny wpis do bazy Międzynarodowego Programu Praktyk AIESEC Polska, "Słodkie telegramy" od Chocolissimo, możliwość opublikowania artykułu naukowego w publikacji naukowej ELSA Poland "Przegląd Prawniczy Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland", szkolenia MS Excel od Imperium Szkoleniowego, książki wydawnictwa Wolters Kluwer Polska, voucher o wartości 1000 zł do wykorzystania na dowolny kurs językowy w empik school.

Organizatorem i patronem merytorycznym konkursu podatkowego Tax’n’You jest firma audytorsko-doradcza KPMG. Patronat honorowy nad VII edycją konkursu objął Uniwersytet Warszawski oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Patronem konkursu jest ACCA Polska. Partnerzy strategiczni to: Apart, Chocolissimo, empik school, Imperium Szkoleniowe, Wolters Kluwer Polska.

Patronat medialny nad Tax’n’You objęli: "Dziennik Gazeta Prawna", forsal.pl, Absolvent.pl, Dlastudenta.pl, Eurostudent.pl, KarierawFinansach.pl, Pracuj.pl, Magazyn Studentów "Semestr". Partnerzy studenccy wydarzenia to AIESEC Polska i ELSA Polska.

Gratulujemy finalistom doskonałej znajomości zagadnień podatkowych, a laureatom zdobycia miejsca na podium!

Zobacz również