Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Podyplomowe finanse i rachunkowość otworzą drzwi do kariery w sektorze usług dla biznesu

Powstaje nowy kierunek studiów na wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym wspierany przez Globalne Centrum Biznesowe Hewlett-Packard.
Kategoria: Wiadomości
07.10.2013
Finanse i Rachunkowość w Centrach Finansowych – nowy kierunek studiów podyplomowych rusza od października br. na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Program studiów powstał przy wsparciu Globalnego Centrum Biznesowego Hewlett-Packard i jest dostosowany do zapotrzebowania branży usług dla biznesu.
 
Nowy kierunek powstał z myślą o osobach, które są zainteresowane pogłębianiem wiedzy i zdobywaniem umiejętności praktycznych z obszaru rachunkowości i finansów oraz wykorzystywaniem ich w pracy w środowisku międzynarodowym. Studia skierowane są przede wszystkim do pracowników centrów usług dla biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem pionów finansowo-księgowych, osób zaangażowanych w outsourcing usług finansowych, pracowników działów planowania i analiz, konsultantów i ekspertów, specjalistów ds. finansowych, menedżerów różnych obszarów (również niekoniecznie finansowych). W przyszłości zatrudnieniem absolwentów tych studiów będą głownie zainteresowane centra biznesowe.

Podczas 2-semestralnych studiów podyplomowych studenci będą kształcić umiejętności niezbędne do prawidłowej i efektywnej pracy w instytucjach finansowych. Program studiów pomoże im usystematyzować i poszerzyć wiedzę w zakresie sektora usług finansowych, rachunkowości finansowej i zarządczej, oceny kondycji finansowej, metod oceny ryzyka, podatków i zarządzania projektami. Uwzględniono w nim również podstawowe zagadnienia dotyczące komunikacji, negocjacji oraz różnorodności kulturowej. Kadra dydaktyczna składa się z doświadczonych pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego, ekspertów z zakresu finansów i rachunkowości oraz pracowników Globalnego Centrum Biznesowego HP.

– Współpraca przy uruchomieniu tego ciekawego kierunku studiów wynika z naszych wieloletnich relacji z Uniwersytetem Ekonomicznym oraz potrzeby inwestowania w naszych pracowników, poprzez zaoferowanie im możliwości stałego podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Zatrudniane przez nas osoby, które zdecydują się na rozpoczęcie studiów podyplomowych, mogą liczyć na ich dofinansowanie – powiedziała Agnieszka Orłowska, Prezes Globalnego Centrum Biznesowego Hewlett-Packard. – Kierunek został uszyty na miarę pod kątem oczekiwań względem kandydatów do pracy w sektorze usług dla biznesu. Absolwenci tego kierunku, którzy swoją przyszłość zawodową chcieliby związać z naszą branżą z pewnością będą mieli większe szanse na zatrudnienie w działach finansowych w HP GBC – dodała prezes Orłowska.

– Osoby zainteresowanie podjęciem nauki na nowym kierunku mogą mieć pewność, że program studiów został bardzo starannie opracowany, a jego formuła znakomicie wpisuje się we współczesny trend edukacyjny, polegający na ścisłej współpracy środowiska akademickiego z biznesem - twierdzi prof. Bartłomiej Nita, kierownik studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. – Wiedza oraz umiejętności praktyczne zdobyte w trakcie studiów umożliwią przyszłym absolwentom umocnienie ich pozycji na rynku pracy w obszarze rachunkowości i finansów w środowisku międzynarodowym , i tym samym rozszerzenie ich możliwości awansu. Zajęcia będzie prowadził zespół wykładowców, którymi są doświadczeni pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Ekonomicznego oraz praktycy z Globalnego Centrum Biznesowego Hewlett-Packard. Absolwenci otrzymają dyplom Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, który jest jedną z wiodących uczelni ekonomicznych w Polsce i ma uznaną renomę w kształceniu kadr na potrzeby gospodarki – zapewnia prof. Nita.

Studia na nowo utworzonym kierunku trwają 2 semestry i obejmują 176 godzin zajęć. Program oraz warunki rekrutacji dostępne są na stronie www.podyplomowe.ue.wroc.pl.

Zobacz również