Trwa ładowanie. Prosimy o chwilę cierpliwości.

Prawie cztery tysiące studentów z całego kraju wzięło udział w Karierosferze

27 marca we Wrocławiu studenci z całego kraju spotkali się na finale ogólnopolskiego konkursu Karierosfera. Od 20 lutego 3789 uczestników rywalizowało w 5 dziedzinach: audycie, prawie, finansach przedsiębiorstw, podatkach i zarządzaniu sprzedażą.
Kategoria: Wiadomości
16.04.2015

Najwięcej studentów wybrało – jak co roku – dziedzinę finanse przedsiębiorstw. Patronem tej sekcji została po raz kolejny firma PwC. Dużą popularnością cieszyły się także zarządzanie sprzedażą pod patronatem PZU i prawo przygotowane we współpracy z Kancelarią Olesiński & Wspólnicy.

Wśród miast partnerskich konkursu najwięcej uczestników zebrały natomiast Warszawa, Kraków i Gdańsk.

Karierosfera po raz kolejny przybrała dobrze znaną z poprzednich edycji trzyetapową formę: testu online, testu pisemnego i finałowego case study. Poziom trudności poszczególnych etapów był bardzo zróżnicowany. 

Aby zakwalifikować się do II etapu uczestnicy testu internetowego z zakresu finansów przedsiębiorstw musieli osiągnąć próg 5 punktów na 10 możliwych. W pozostałych dziedzinach było to aż 7 punktów. 

Następnie studenci podeszli do testu pisemnego złożonego z 50 pytań wielokrotnego wyboru ułożonych przez patronów dziedzin. Najtrudniejszy test przygotował EY – patron audytu. Aby znaleźć się w finale tej dziedziny, uczestnicy musieli zdobyć 49 punktów na 100 możliwych. Wiele złożonych pytań znalazło się w teście z finansów przedsiębiorstw, w których próg wyniósł 54 punkty, czy w prawie – z progiem 60 punktów. Na poziom trudności nie narzekali natomiast uczestnicy zarządzania sprzedażą, w którym do wejścia do finału należało zdobyć co najmniej 70 punktów oraz podatków, w których finaliści uzyskali co najmniej 73 punkty. 

Chcesz odbyć praktyki w największych firmach sektora finansowego?

Siegnij po nasze zestawienie. Przejdź do sekcji Praktyki letnie i staże w finansach 2015 »

Uczestnikom ostatniego zadania poprzeczka została postawiona wysoko w każdej z wymienionych dziedzin. Po całkiem przyjemnym teście w podatkach na dziesiątkę najlepszych tej kategorii czekał wyjątkowo złożony case przygotowany przez patrona – firmę Deloitte. Największe poruszenie i dużo pozytywnych emocji panowało wśród finalistów zarządzania sprzedażą. Firma PZU przygotowała dla nich bowiem gry sprawdzające kompetencje miękkie. 

Podczas popołudniowej Gali Finałowej we wrocławskim hotelu Novotel poznaliśmy piątkę laureatów konkursu. W zarządzaniu sprzedażą zwyciężyła Anna Surowska, studentka II roku ekonomii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Laureatem audytu został Sławomir Szuba – najmłodszy z finalistów dziedziny. W podatkach natomiast najlepsza okazała się Lidia Jarmołowicz z Poznania, która również osiągnęła najlepszy wynik w II etapie konkursu. Zapytana, czy zawsze wiązała swoją przyszłość z podatkami, Lidia odpowiedziała: "Szczerze mówiąc, zawsze myślałam o audycie!". Laureatem w dziedzinie prawo został Cyryl Szudra, który podobnie jak Lidia najlepiej rozwiązał wcześniej test pisemny. Kiedy chcieliśmy poznać tajemnicę jego sukcesu, Cyryl skromnie odpowiada: "Na teście chyba dobrze strzelałem. Teraz też jakoś się udało". W dinansach przedsiębiorstw zwyciężył natomiast Rafał Juszkiewicz z Warszawy. W rywalizacji o I miejsce miał do pokonania najwięcej uczestników, ale swoją wygraną wydawał się tak samo zaskoczony jak pozostali zwycięzcy. 

Wszyscy laureaci konkursu zostaną zaproszeni na płatne staże pod okiem specjalistów z firm patronów dziedzin. Dzięki ich zaangażowaniu oraz hojności partnerów konkursowych, a także pozostałych partnerów projektu, szczodrze obdarowani został każdy finalista konkursu.

Partnerem Strategicznym tegorocznej edycji konkursu została firma PZU. Patronat Honorowy nad projektem objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Interesują Cię pracodawcy wymienieni w tym artykule?

Zobacz profile pracodawców w przewodniku "Kariera w Finansach i Bankowości".

Autor: Redakcja
KarierawFinansach.pl

Redakcja KarierawFinansach.pl podejmuje tematy ciekawe i ważne dla pracowników branży finansowej i osób, które dopiero myślą o karierze w finansach. 

Zobacz również